گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل تامین اجتماعی استان: بیش از ۷۰۰ میلیارد بدهی معوق شرکت‌ها، دستگاه‌ها و شهرداری‌ها به تامین اجتماعی لرستان است

ایسنا/لرستان مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی معوق شرکت‌ها، دستگاه‌ها و شهرداری‌ها به تامین اجتماعی استان است.

منوچهر گودرزی امروز نوزدهم مردادماه با حضور در خبرگزاری ایسنا با گرامیداشت سالروز شهادت محمود صارمی و تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران در جامعه به دنبال مطرح کردن مشکلات مردم و دستگاه‌ها در راستای حل آن هستند.

وی با بیان اینکه خبرنگاری جزو شغل‌های سخت، زیان‌آور و طاقت‌فرساست، افزود: انتظار داریم برای ارائه بهتر خدمات از سوی تامین اجتماعی به مردم،  خبرنگاران نقد و پیشنهادات خود را بیان کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان اضافه کرد: هم‌اکنون ۷۵۰ هزار نفر از جمعیت استان(مستمری بگیر، بیمه‌شده، مقرری بگیر بیمه بیکاری و بازنشسته)  تحت پوشش تامین اجتماعی  لرستان هستند، عنوان کرد: با وجود این میزان جمعیت که تحت پوشش داریم قطعا در کنار افراد راضی، اشخاص ناراضی نیز وجود دارند.

گودرزی با اشاره به اینکه کارهای خوبی در تامین اجتماعی انجام شده که می‌توان به ارائه سرویس‌های غیرحضوری و طرح ۳۰۷۰ اشاره کرد، گفت: در این شرایط کرونایی بیشتر سرویس‌های غیرحضوری تامین اجتماعی استان فعال شد و به دنبال افزایش این میزان خدمات هستیم.

وی افزود: امسال با عملیاتی شدن طرح متناسب سازی حقوق دستمزد، سازمان تامین اجتماعی ماهانه ۱۷ هزار میلیارد تومان پرداخت دارد و این درحالیست که هیچ سیستم دولتی نمی‌تواند چنین رقمی را تامین کند و چنانچه دچار مشکل شود امنیت جامعه به مخاطره می‌افتد.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان ادامه داد: ضرورت دارد دولت، قوه قضائیه و مجلس مجموعه تامین اجتماعی را حمایت کند و بار اضافی بر دوش تامین اجتماعی گذاشته نشود و ما نیز مسئولیت داریم سرویس‌ها را با تکریم به متقاضیان این سازمان ارائه دهیم.

گودرزی با بیان اینکه تامین اجتماعی لرستان ۲۷۰ میلیارد تومان طلب از شهرداری‌های استان داشت که در قالب طرح بخشودگی جرائم، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان آن تعیین تکلیف شد، عنوان کرد: بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی معوق شرکت‌ها، دستگاه‌ها و شهرداری‌ها به تامین اجتماعی استان است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر