گروه رسانه‌ای «لرستان»

فرماندار خرم‌آباد تأکید کرد: توسعه آموزش مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای در جهت ارتقای اشتغال جوانان

ایسنا/لرستان فرماندار خرم‌آباد بر توسعه مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای در جهت ارتقای اشتغال جوانان تأکید کرد و گفت: مهارت‌های تخصصی مورد نیاز جوانان آموزش داده شود، ضمن اینکه غنی‌سازی اوقات فراغت این قشر از جامعه توسط نهادهای فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی در دستور کار قرار گیرد.

جعفر طولابی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ضمن گرامی‌داشت روز خبرنگار، ‌ اظهار کرد: جوانان اصلی‌ترین و مهمترین سرمایه اجتماعی یک جامعه محسوب می‌شوند، به همین منظور و در راستای ارتقای جایگاه این قشر ستاد ساماندهی در سطح ملی و استانی تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا اگرچه محدودیت‌هایی در برگزاری برنامه‌های ستاد ساماندهی امور جوانان ایجاد شد، با این وجود طی این مدت فعالیت‌های خوبی از سوی برخی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد صورت گرفته است.

فرماندار خرم‌آباد، ایجاد اشتغال و تأمین مسکن را مهمترین مطالبه جوانان برشمرد و افزود: تهدیدهای اجتماعی از جمله آسیب‌های ناشی از توطئه و نقشه‌های دشمنان امروزه از اصلی‌ترین موانع پیش‌روی جوانان است، از این‌رو از همه ظرفیت‌ها برای ساماندهی امور جوانان باید استفاده کرد.

طولابی بیان کرد: تشکل‌های مردمی، تشکل‌های تعاونی و سمن‌ها ظرفیت خوبی هستند که می‌توانند در تحقق این مهم کمک بسزایی ایفا کنند، همچنان‌که برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی به همراه ایجاد شور و نشاط می‌تواند از اثرات مثبت این تشکل‌ها باشد.

وی بر توسعه مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای در جهت ارتقای اشتغال جوانان تأکید و اضافه کرد: مهارت‌های تخصصی نیاز جوانان آموزش داده شود، ضمن اینکه غنی‌سازی اوقات فراغت این قشر از جامعه توسط نهادهای فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار خرم‌آباد ادامه داد: ورزش و جوانان با همکاری سازمان‌های تبلیغات و شهرداری برنامه‌های لازم برای ترویج فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را تدوین کنند.

طولابی با تأکید بر پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی با اولویت جوانان، عنوان کرد: ایجاد اشتغال از مهمترین نیازهای این قشر فعال جامعه است، از این‌رو بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات جهت تحقق این مهم را در اولویت قرار دهند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر