گروه رسانه‌ای «لرستان»

کاهش زمان استحمام چقدر در مصرف آب صرفه‌جویی دارد؟

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان می‌گوید: علاوه بر خشکسالی؛ ادامه‌دار بودن شیوع کرونا هم وضعیت آبی را قرمز کرده است.

حمیدرضا کرموند در گفت‌وگو با ایسنا، به بروز پدیده خشکسالی اشاره کرد و افزود: وضعیت منابع آبی به شدت تحت تاثیر این پدیده قرار گرفته و شرایط خوبی نداریم.

وی با تاکید بر صرفه‌جویی، تصریح کرد: اگر در میزان مصرف آب صرفه‌جویی نداشته باشیم قطعاً به مشکل خواهیم خورد و شرایط بدتر می‌شود.

کرموند تاکید کرد: همه باید خودمان را در برابر تنش آبی مسئول بدانیم و با یادگیری روش‌های صرفه‌جویی به بقیه نیز آموزش دهیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان ادامه داد: در بحث صرفه‌جویی، خانواده خیلی مهم است و به راحتی می‌توانیم به فرزندان این موارد را یاد بدهیم و همه‌ی اعضای خانواده در کنار هم صرفه‌جویی کنیم.

وی با بیان اینکه در زمان مسواک زدن یا وضو گرفتن، شیر آب را باز نگذاریم، ادامه داد: در این موارد با پر کردن یک لیوان و استفاده از آن می‌توان از هدررفت آب جلوگیری کرد.

کرموند با تاکید بر اینکه می‌توانیم زمان استحمام را کوتاه کنیم، تصریح کرد: اگر زمان دوش گرفتن را به کمتر از ۵ دقیقه برسانیم، ماهیانه حدود ۴۰۰۰ لیتر آب صرفه‌جویی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان یادآور شد: علاوه بر خشکسالی؛ ادامه‌دار بودن شیوع کرونا هم وضعیت آبی را قرمز کرده و مصرف آب نسبت به قبل کرونا بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر