گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان: تکمیل بیمارستان‌های ۲۵۰ تختخوابی دورود و کوهدشت نیازمند اعتبار هستند

ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تکمیل دو پروژه بیمارستان گهر دورود و رازی کوهدشت نیازمند اعتبار است.

دکتر محمدرضا نیکبخت در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تاکنون در لرستان ۹۶ پروژه عمرانی به بهره‌برداری رسیده که البته تعدادی نیز در دست احداث هستند و برخی هم عملیات اجرایی آنها شروع شده است.

وی ادامه داد: مساحت ۹۶ پروژه عمرانی در استان ۳۵ هزار و ۴۶۶ متر بوده که بیش از  ۱۲۱ میلیارد تومان برای انجام آنها هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: این پروژه‌ها شامل مراکز غربالگری، بلوک‌های زایمانی، پایگاه‌های ۱۱۵ و … بودند.

نیکبخت با بیان اینکه بیمارستان نیایش خرم‌آباد یکی از پروژه‌هایی است که ۲۰ سال پیش عملیات اجرایی آن توسط وزارت راه وشهرسازی شروع شد که در اواخر سال ۹۸، به دستور وزیر بهداشت ۳۰ میلیارد تومان برای آن تزریق و احداث کار آغاز شد، بیان کرد: ۲۷۳ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ مدیرعامل وقت بانک ملی لرستان به دانشگاه‌ها دادند تا روند اجرای این پروژه ادامه یابد.

وی افزود: دو پروژه بیمارستان گهر دورود و رازی کوهدشت هر کدام ۲۵۰ تختخوابی هستند؛ ضرورت دارد تمهیداتی برای این پروژه‌ها اندیشیده و ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار به آنها تخصیص داده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: احداث اقامتگاه پزشکان متخصص، اورژانس، کتابخانه مرکزی، آمفی‌تئاتر و دیوارکشی مجتمع کمالوند که مجتمع آموزشی بوده از دیگر پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی استان است.

وی گفت: ۱۱ هزار و ۷۸۹ متر زیربنای ۱۵ پروژه‌ای بود که با اعتبار ۲۸ میلیارد و ۲۵۵ میلیون تومان در سفر اخیر وزیر بهداشت به استان افتتاح شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر