گروه رسانه‌ای «لرستان»

دبیر کارگروه املاک و کاداستر ثبت اسناد استان خبر داد: نقشه‌برداری و جانمایی ۹۰ درصد مساجد و امکان مذهبی لرستان

ایسنا/لرستان دبیر کارگروه املاک و کاداستر ثبت اسناد لرستان از نقشه‌برداری و جانمایی ۹۰ درصد مساجد و امکان مذهبی استان خبر داد.

امرایی امروز در در هفتادوهشتمین کارگروه املاک و کاداستر اداره کل ثبت اسنادواملاک لرستان بر موضوع تسریع در تثبیت املاک و اراضی وقفی در سال جدید تاکید کرد و افزود: با توجه به اهمیت حفظ حریم بقاع و اماکن متبرکه تثبیت املاک و اراضی وقفی جزو برنامه‌های اصلی و دراولویت  امسال  ثبت اسناد استان است.  

 دبیر کارگروه املاک و کاداستر ثبت اسناد لرستان با اشاره به اینکه ۹۰ درصد مساجد و امکان مذهبی استان نقشه‌برداری و جانمایی شدند، بیان کرد:  اسناد دفترچه‌ای  تحت تملک ادارات با توجه اینکه حدود و مشخصات به صورت دقیق ذکر نشده است حتما باید نسبت به تعویض اسناد به تک برگ اقدام کنند چرا که اسناد تک برگ(کاداستری) طبق برداشت شمیم اقدام شده و جهات کاملا مشخص و صحیح  است.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام طباطبایی مدیر کل اوقاف لرستان اظهار کرد: در چند سال گذشته در حوزه تثبیت موقوفات با همکاری  اداره کل ثبت لرستان تحول بسیار مثبتی صورت گرفته و موقوفاتی همچون شیخان  و دربند با همکاری  و تعامل منابع طبیعی و اداره کل ثبت و رائه راهکار مناسب تثبیت این موقوفات در سال جاری باید صورت پذیرد.

وی گفت: املاک و اراضی موقوفه نقشه‌برداری شده فاقد سند رسمی داخل در محدوده شهر از طریق قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی و محدوده روستا مطابق  قانون ساماندهی جهت صدور سند اقدام می‌شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر