گروه رسانه‌ای «لرستان»

‌استاندار: تولید روزانه ۱۹۰ تن مرغ در لرستان/ دولت دام زنده را خریداری کند

ایسنا/لرستان  استاندار لرستان بر جلوگیری از خروج گوشت مرغ از استان تاکید کرد.

سید موسی خادمی در جلسه ستاد تنظیم بازار لرستان که امروز ۱۱ مردادماه برگزار شد، با تاکید بر ضرورت نظارت بر توزیع و کنترل قیمت گوشت مرغ در بازار، اظهار کرد: در حال حاضر به دلایل مختلف از زنجیره اول یعنی توزیع نهاده‌های دامی، وضعیت جوجه‌ریزی، کیفیت جوجه، شرایط آب و هوایی، فصل گرما و همه این عوامل با هم باعث شده که در کل کشور کمبود مرغ داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در لرستان از نظر تولید، وضع بهتری نسبت به کشور داریم، تصریح کرد: در استان روزانه ۱۹۰ تن مرغ تولید می‌شود و این در حالی است که مصرف روزانه استان ۱۴۰ تن است اما به دلیل آن که در استان‌های همجوار و تهران کنترل قیمت نداریم بخشی از این مرغ ممکن است از استان خارج شود.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در جلسه امروز بر جلوگیری از خروج مرغ از استان و نظارت بیشتر بر مرغداری‌ها و کشتارگاه‌ها تاکید شد تا حتی‌الامکان از خروج مرغ از سیستم پیشگیری شود.

خادمی با اشاره به طراحی سامانه توزیع و کنترل مرغ به این صورت که اگر مرغی در استان کشتار شود در داخل استان به مصرف برسد از مردم خواست که در این زمینه همکاری لازم را به عمل آورند.

وی با بیان اینکه  توانسته‌ایم تاکنون قیمت مرغ را طبق نرخ مصوب( ۲۵۰۰۰ تومان) در لرستان نگه داریم، اضافه کرد: با این وجود در زمینه مرغ کمبودهایی نیز در استان وجود دارد.

استاندار لرستان بیان کرد: مرغ از جمله کالاهایی است که به‌طور شراکتی تهیه و برای تولید آن از ارز عمومی استفاده می‌شود و وظیفه دولت است که بازار را تنظیم کند و با استفاده از ابزارهای قضایی، نظامی و بازرسی جنس مذکور را با قیمت مناسب به دست همه مردم برساند.

خادمی ادامه داد: با توجه به بحث خشکسالی و اینکه عشایر و دامداران در این ایام بخشی از دام زنده خود را در معرض فروش گذاشته‌اند، لازم است دولت در این زمینه وارد عمل شده و دام زنده را خریداری کند و در این جلسه مقرر شد که با تعیین کمیته‌ای نرخ مصوب برای خرید دام زنده مشخص شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر