گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری مطرح کرد: چالش ادامه‌دار سرقت شیرهای هیدرانت در خرم‌آباد

ایسنا/لرستان مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد می‌گوید: همچنان شیرهای هیدرانت در این شهر به سرقت می‌رود.

مهرداد فلاح در گفت‌وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین ابزار آتش‌نشانی در مهار حریق، آب است و مهم‌ترین منبع تامین آب مصرفی خودروهای آتش‌نشانی، شیرهای هیدرانت نصب شده در سطح شهرها هستند.

وی بر لزوم افزایش شیرهای هیدرانت در سطح شهر خرم آباد با توجه به جمعیت تاکید و به چالش این کار اشاره کرد و افزود: متاسفانه در سنوات اخیر شاهد سرقت این شیرها هستیم کارهایی هم برای جلوگیری از این موضوع اجرا شده که متاسفانه کارگشا نبوده است.

فلاح تصریح کرد: این شیرهای هیدرانت را حتی جوش هم کرده‌ایم اما سارقان آنها را برش می‌دهند و به سرقت می‌برند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد یادآور شد: سارقان شیرهای هیدرانت را عموماً به قیمت ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند اما هر کدام از این‌ها بیش از ۱۵ میلیون تومان برای ما هزینه دارد.

وی تاکید کرد: بازهم برای کاهش سرقت این وسایل بی‌کار ننشسته‌ایم و حتی برخی از سارقان دستگیر شده اما بلافاصله پس از آزادی، بازهم به سرقت ادامه می‌دهند.

این مسئول گفت: از همشهریان می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه دستکاری شیرهای آتش نشانی توسط افراد سودجو به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی خرم‌آباد و یا پلیس ۱۱۰ برای پیگیری و برخورد با این افراد اطلاع دهند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر