گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان خبر داد: کشف بیش از ۳۰۰۰ دستگاه ماینر در لرستان

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: تاکنون بیش از ۳۰۰۰ دستگاه ماینر با کمک نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و بسیج و همکاران شرکت برق در استان کشف شده است.

فریدون خودنیا در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: آماری در خصوص میزان استفاده برق  دستگاه استخراج رمز ارز در استان نداریم اما تاکنون بیش از ۳۰۰۰ دستگاه ماینر با کمک نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و بسیج و همکاران  شرکت برق در استان کشف شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد بخشی روی شبکه فعالیت داشتند و برخی نیز  در انبارهای کشف شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: جرائم بسیار سنگینی برای این افراد در نظر گرفته شده است و در حال ضبط اموال آنها هستیم.

خودنیا در خصوص استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی در استان با بیان اینکه از پنج سال پیش تاکنون تبلیغات گسترده‌ای برای در مدار گرفتن نیروگاه‌های خورشیدی در استان و در این راستا برای ترغیب مردم بروکراسی اداری را به صفر رساندیم، ادامه داد: هفت نیروگاه گازی در شهرک‌های صنعتی و نقاط مختلف استان افتتاح شده است.

وی  از افتتاح یک نیروگاه گازی  در شهرک صنعتی شماره دو دورود خبر داد و عنوان کرد:  به لحاظ نیروگاه‌های گازی در غرب کشور حائز رتبه نخست هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: به لحاظ استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی رتبه دوازدهم کشوری هستیم و به لحاظ وضعیت آب و هوایی شرایط خوبی در استان وجود دارد.

خودنیا بیان کرد: خیلی از منازل شهر خرم‌آباد و دیگر شهرهای استان قابلیت نصب پنل‌های خورشیدی را در پشت بام خود دارند و در این راستا هیچ محدودیتی برای ارائه مجوز نداریم و تنها کافیست که متقاضیان اراده کرده و به شرکت توزیع برق مراجعه کنند.

وی گفت: در بحث ارائه تسهیلات به متقاضیان با مشکل مواجه‌ایم چراکه شرکت توزیع برق استان منابعی ندارد که بخواهد تحت عنوان تسهیلات در اختیار متقاضی قرار دهد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر