گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان: ۹ دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان‌های لرستان نصب شده است

ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از نصب ۹ دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان‌های آیت‌الله بروجردی شهرستان بروجرد، پلدختر، شهید ولیان الیگودرز، ازنا، کوهدشت، شهدای عشایر و شهید رحیمی خرم‌آباد، بیمارستان امام الشتر و دوره چگنی خبر داد.

دکتر محمدرضا نیکبخت در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۱۴۷ میلیارد و ۷۲۳ میلیون تومان  وزارت بهداشت به لرستان برای تامین رمدسیویر پرداخت کرده است.

وی اضافه کرد: هیچ بیمار لرستانی در طول کرونا پیدا نمی‌کنید که با نسخه به استان دیگر برای تامین رمدسیویر مراجعه کرده باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: یکی از مشکلات ما در دوران کرونا دستگاه سی تی اسکن بود که نمایندگان تلاش کردند بیمارستان‌های شهید رحیمی خرم‌آباد، سلسله، کوهدشت، نورآباد و ازنا

خریداری شد.

وی افزود: سی تی اسکن بیمارستان الیگودرز نیز در حال تحویل است.

نیکبخت  از تامین دو دستگاه  آنژیو گرافی برای بیمارستان و الیگودرز خبر داد بیان کرد: دستگاه سی‌تی آنژیو گرافی در بیمارستان شهید مدنی خرم‌آباد نصب شده است و در حال حاضر دو دستگاه دارد تا  زمان نوبت دهی به بیماران کاهش یابد.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی لرستان  ۹.۲ میلیارد تومان برای خرید سی‌تی  آنژیوگرافی ۲۵۶ با دلار ۴۲۰۰ تومان هزینه کرده است که چنانچه با این نرخ ارز خریداری نمی‌شد باید ۷۰ میلیارد تومان هزینه می‌شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از نصب ۹ دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان‌های آیت‌الله بروجردی شهرستان بروجرد، پلدختر، شهید ولیان الیگودرز، ازنا، کوهدشت، شهدای عشایر و شهید  رحیمی خرم‌آباد، بیمارستان امام الشتر و دوره چگنی خبر داد و افزود: همچنین پنج دستگاه  PCR در استان نصب شده و یک دستگاه دیگر برای شهرستان نورآباد در حال نصب و راه‌اندازی است .

نیکبخت بیان کرد: در حال حاضر ۲۷۶۸ تخت در لرستان وجود دارد که نسبت تخت به جمعیت ۱.۵ به هزار است بجز ۳۰۰ تخت‌ بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد و ۱۲۰ تخت بیمارستان روانپزشکی، مابقی تخت‌ها فرسوده هستند و نیاز به ساخت دارند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر