گروه رسانه‌ای «لرستان»

حرکت به سمت اضافه وزن

ایسنا/لرستان یک دکترای تربیت‌بدنی می‌گوید: جامعه‌ی ما در حال حرکت به سمت اضافه وزن است.

‌مصطفی بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: متاسفانه در عصر کنونی فعالیت بدنی بیشتر مردم کمتر شده و در چند ماه اول شیوع کرونا این موضوع بیشتر هم شده بود که در درازمدت خطراتی را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه رژیم و کاهش وزن در دوران کرونا به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، چرا که باعث آسیب به بدن می‌شود، ادامه داد: رژیم بدن را وارد سوخت‌وساز می‌کند و بدون شک در دوران کرونا؛ آسیب این کار بیشتر است و سود زیادی ندارد.

بهرامی در پاسخ به پرسشی که در دوران کرونا ورزش توصیه می‌شود؟ گفت: به طور کلی می‌توان گفت ورزش منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و بدون شک ورزش‌های هوازی در ایام کرونا مفید است.

این دکتری تربیت‌بدنی تأکید کرد: آنچه که مبرهن است، ورزش و به ویژه ورزش‌های هوازی سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند اما باید بدانیم چگونه و کجا این کارها را انجام دهیم.

وی گفت: درست است که خیلی از مکان‌های ورزشی در ایام کرونا بسته بوده اما می‌توان در مکان‌های کوچک و یا خانه هم به ورزش پرداخت.

بهرامی بیان کرد: نداشتن تحرک آسیب‌های زیادی به دنبال دارد و یکی از معایب آن، چاقی است که این موضوع خودش را نشان داده و جامعه‌ی ما در حال حرکت به سمت اضافه وزن است و اگر افراد کمی استعداد چاقی داشته باشند با مشکل مواجه خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر