گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی‌فقیه در لرستان مطرح کرد: عید غدیر؛ روز تثبیت ضابطه امامت در حکومت اسلامی

ایسنا/لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: علت بزرگی عید غدیرخم این است که در این روز خداوند یک ضابطه عمومی برای بشر تثبیت کرد و آن ضابطه تثبیت امامت در حکومت اسلامی بود.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد با دعوت همگان به تقوا و حفظ خویشتن از ارتکاب به معاصی، اظهار کرد: در بیانی از مولای متقیان آمده است که بالاترین خشنودی خداوند نسبت به بندگان این است که انسان باتقوا باشد.

وی تقوا را مایه خشنودی و رضایت خداوند متعال دانست و با اشاره به اینکه خداوند از انسان مطالباتی دارد، ادامه داد: در بیان امیرالمؤمنین(ع) تقوا و پرهیزگاری مطالبه مصرانه پروردگار عالم از انسان است.

شاهرخی با اشاره به سالروز بزرگداشت اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در پنجم مردادماه با حکم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران توسط آیت‌الله طالقانی، گفت: از تفسیر سوره جمعه چنین برداشت می‌شود که نماز جمعه مکانی برای ذکر خداوند متعال است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان درباره اهمیت حضور در نماز جمعه، تصریح کرد: هر کاری که مانع نماز جمعه می‌شود را باید رها کرد؛ به معنای دیگر از سستی و تنبلی در رفتن به نماز جمعه باید پرهیز کرد زیرا اقامه نماز جمعه و ترک کسب کار منافع مهمی برای مسلمانان در بر دارد.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد با تأکید بر لزوم بیان کارکردهای نماز جمعه در انقلاب اسلامی ایران، ادامه داد: اولین نماز جمعه قبل از هجرت پیامبر(ص) اقامه شد؛ بعد از هجرت نیز زمانی که پیامبر(ص) به منطقه قبا وارد شد، چهار روز در آن مکان حضور داشتند و مسجد قبا را بنا نهادند و بعد از آن در محله بنی‌سالم مدینه رفته و در آن مکان نماز جمعه را برپا کردند.

شاهرخی غسل کردن، مسواک زدن، عطر زدن و پوشیدن لباس پاکیزه را از آداب نماز جمعه برشمرد و گفت: حضور به‌موقع در نماز جمعه، استماع خطبه‌ها، عدم مزاحمت برای مردم نیز از دیگر آداب نماز جمعه است کمااینکه کسی مشمول برکات نماز جمعه می‌شود که قبل از خطبه‌ها در محل اقامه نماز جمعه حضور پیدا کند.

نماینده ولی‌ فقیه در استان لرستان نماز جمعه را حج مساکین توصیف کرد و با یادآوری اینکه در ایام حج امسال با توجه به شرایط، زیارت خانه خدا برای حاجیان فراهم نشد، به پیام مقام معظم رهبری در خصوص حج اشاره کرد و گفت: پژوهشگران و محققان پیام مقام معظم رهبری را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به مناسبت‌های هفته به سالروز عید سعید غدیر خم اشاره کرد و گفت: علت بزرگی عید غدیرخم این است که در این روز خداوند یک ضابطه عمومی برای بشر تثبیت کرد و آن ضابطه تثبیت امامت در حکومت اسلامی بود؛ به این معنا که حکومت از آن امامان و کسانی است که بیشترین نسبت را با آنان دارند.

وی با اشاره به اینکه مجموعه نظام سلطه در اجرای برنامه‌های خود از جمله کمرنگ کردن انتخابات و دیگر توطئه‌ها شکست خوردند، افزود: ما در آستانه انتقال قدرت از دولت دوازدهم به سیزدهم هستیم و بیش از دو هزار نفر از منافقان و دشمنان مستقر در کشور آلبانی با جنگ رسانه‌ای دنبال قرار دادن مردم در برابر ملت هستند. 

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه دولت سیزدهم باید به گونه‌ای عمل کند که مدیران تحول آفرین و اهل کار را انتخاب کند، اظهار کرد: رعایت اقشار ضعیف، توجه به روستاها، کاهش فاصله فقیر و غنی و مبارزه با فساد بدون خط قرمز در سرلوحه کار دولت جدید باشد.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه طرح درخواست‌های مردمی نباید موجب سوء‌استفاده دشمنان باشد، افزود: حفظ امنیت مردم خط قرمز نیروهای مسلح است؛ مردم ما در مقابل متجاوزین به حریم امنیت لحظه‌ای دریغ نخواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه هیچ کمیته‌ای در استان حق افزایش نرخ را ندارد، افزود: معنا ندارد در کشوری که جز صادرکنندگان سیمان است، گرانی سیمان سرسام‌آور باشد در حالی‌ که انبارها پر از سیمان‌های احتکار شده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: ۲۷ هزار جوان عضو کانون‎های فرهنگی ۴۵۰۰ نفر عضو شجره طیبه صالحین و هزاران جوان مؤمن در تشکل‌های اسلامی هستتد و این همان ظرفیت نیروی جوانی است که دشمنان را ناامید خواهند کرد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر