گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در لرستان: به دنبال ایجاد تنوع شغلی در روستاها هستیم/ از توان علمی جهاد دانشگاهی بهره خواهیم برد

ایسنا/لرستان مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در لرستان گفت: به دنبال ایجاد تنوع شغلی در روستاها هستیم.

حامد ویس‌کرمی در دیدار با سرپرست و معاونین جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مجموعه‌ای با فعالیت‌های گسترده است، اضافه کرد: ستاد اجرائی فرمان امام(ره) در قالب برنامه‌های سالیانه و به صورت مسئله محور در جهت ایجاد توسعه و رفع مشکلات مردم در حال خدمات رسانی به بخش وسیعی از جامعه است. به‌عنوان مثال با شیوع ویروس کرونا، اقداماتی در زمینه تولید داروهایی به منظور کنترل مراحل پیشرفت و بهبود این بیماری و به‌خصوص تهیه واکسن ضد کرونا در این ستاد صورت پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه این ستاد در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت، خدمات، فعالیت های دانش بنیان، مسائل فرهنگی و اجتماعی و… فعالیت دارد، افزود: برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای خود، قبلا بررسی‌ها و مطالعات را انجام و حین اقدام نیز بحث نظارت را پیگیری می‌کنیم تا عملا بتوانیم به نتیجه مطلوب رسیده و شاهد رضایتمندی مردم عزیزمان باشیم.

ویس‌کرمی ضمن بیان فعالیت‌های گسترده ستاد در لرستان با یادآوری اینکه طی سال گذشته استان لرستان در زمینه کسب حمایت‌های تسهیلاتی در بخش اشتغال بنگاه‌محور بنیاد برکت رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: هم‌اکنون در ابتدای راه هستیم و سعی داریم با جدیت  هر چه بیش‌تر فعالیت‌های مرتبط با حوزه اشتغال ارا پیگیری کنیم.

 مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در لرستان بر لزوم مشارکت تمامی دستگاه‌ها، اقشار و گروه‌ها در جهت رفع مشارکت مردم و پیشبرد اهداف موردنظر ستاد در استان اشاره کرد و با بیان اینکه از همکاری دستگاه‌های مختلف خصوصا جهاد دانشگاهی استقبال می‌کنیم، گفت: این کار ضمن ایجاد تعامل، همدلی و همفکری سبب هم‌افزایی و توسعه هر چه‌ بیشتر فعالیت‌ها می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی جهت اجرای طرح احسان‌الحسین(ع) در ماه‌های محرم و صفر خبر داد و اظهار کرد: محوریت این طرح فرهنگی بوده و کاری هیئتی-جهادی است که در قالب یک بسته فرهنگی-اجتماعی، با خدمات متنوع در چند دهستان کم‌تر برخوردار و محروم پیگیری می‌شود.

ویس کرمی با بیان اینکه هم‌اکنون کار شناسایی این نقاط در حال انجام است، اضافه کرد: در قالب این طرح در کنار اجرای مراسم عزاداری ویژه این ایام، خدماتی همچون اعزام کاروان سلامت و تیم های پزشکی، اعزام تیم دامپزشکی، انجام تعمیر خانه محرومین و سایر خدمات اجتماعی مانند توزیع بسته‌های معیشتی، بسته‌های بهداشتی و بسته‌های لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمندو… را در نظر داریم.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در لرستان با بیان اینکه جهاددانشگاهی می‌تواند در این راستا نیز همکاری کند، افزود: به دنبال ایجاد تنوع شغلی در سطح روستاها هستیم لذا باید ظرفیت‌های مغفول، با ارزش افزوده بالا مانند کشت و توسعه گیاهان دارویی بطور جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: همچنین ایجاد و حمایت از صنایع تبدیلی، تکمیلی و فرآوری از اولویت های بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام بوده و از طرح‌های مذکور استقبال می‌کنیم.

ویس‌کرمی با بیان اینکه از توان علمی مجموعه جهاددانشگاهی در زمینه کشت و توسعه گیاهان دارویی بهره خواهیم برد، اضافه کرد: برای تحقق این همکاری باید نشست های دوجانبه و تعامل بیشتری بین هر دو مجموعه برقرار شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در لرستان، سوق دادن مشاغل دانش‌بنیان در قالب مشاغل خُرد به سمت روستاها را از دیگر اهداف مورد نظر عنوان کرد و گفت: اگر فرد تحصیلکرده‌ای در زمینه تخصصی که دارد ایده‌ای داشته باشد به وی جهت ایجاد بستر و زیرساخت مناسب برای فعالیت در این زمینه کمک خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر