گروه رسانه‌ای «لرستان»

 معاون وزیر راه و شهرسازی: پرونده پروژه‌های سیل لرستان تا اوایل سال ۱۴۰۱ بسته می‌شود

ایسنا/لرستان  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پرونده پروژه‌های سیل لرستان تا اوایل سال ۱۴۰۱ بسته می‌شود.

داریوش امانی در حاشیه مراسم افتتاح پل بابازید (شهید سلیمانی) پلدختر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازسازی بخشی از پروژه‌های سیل سال ۹۸ در لرستان در حال اجرا هستند.

وی با بیان اینکه بخشی از پروژه‌های فوق  مربوط به پل‌ها و ابنیه‌هاست که برای اجرا و تکمیل آنها منتظر دریافت اعتبارات هستیم، بیان کرد: برای این منظور  وزیر راه و شهرسازی مکاتباتی با رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام داده که با تامین اعتبار  تا اوایل سال ۱۴۰۱ پرونده این پروژه‌ها بسته ‌شود.

 معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۵۰۰۰ میلیارد تومان از این پروژه‌ها در حوزه راهداری است، عنوان کرد: از این پروژه ها ۴۰۰۰ کیلومترمربوط به راه‌های روستایی و مابقی بهسازی روکش آسفالت در محورها و پل‌ها و ابنیه‌هاست که عمده آن مربوط به محور تخریب شده از سیل محور پلدختر- خرم‌آباد است.

امانی به نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای اشاره کرد و با بیان اینکه نوسازی این ناوگان در سه نقطه کشور آغاز شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون حمایت از تولید، ۵۰۰۰ دستگاه وسیله نقلیه در کشور نوسازی شده است، عنوان کرد:  بر اساس  بند سه ماده ۳۰ قانون احکام دائمی بنا بود ناوگان زیر سه سال کار کرده با برندهای (نام تجاری) معتبر وارد کشور شوند که در این زمینه  ۳۶۴۲  دستگاه ثبت سفارش و از این تعداد حدود ۵۰۰ دستگاه آماده شماره‌گذاری شده است.

وی خاطر نشان کرد: برای کمک به نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کشور برای پنج هزار دستگاه وسیله نقلیه سنگین با یکی از کارخانجات داخلی قرارداد بسته شده و ۱۰۰۰ دستگاه با شرکت دیگر نیز قرارداد دارد که امروز به بهره‌برداری رسیدند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر