گروه رسانه‌ای «لرستان»

استاندار: ۴ شهر لرستان در وضعیت قرمز/ ویروس دلتا مشاهده نشده است

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: بر اساس گزارشات اعلام شده از ستاد ملی مقابله با کرونا، موج پنجم کرونا در کشور آغاز شده است.

سید موسی خادمی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بر اساس گزارشات اعلام شده از ستاد ملی مقابله با کرونا، موج پنجم کرونا در کشور آغاز شده و متأسفانه بسیاری از استان‌ها درگیر این موج شده‌اند.

وی تصریح کرد: در لرستان نیز شواهدی از ورود موج پنجم مشاهده می‌شود و تعداد شهرهای وضعیت قرمز استان از دو شهر به چهار شهر افزایش داشته است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: سایر شهرهای استان که هفته گذشته در وضعیت زرد قرار داشتند، وارد وضعیت نارنجی شده و فقط رومشکان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد.

خادمی اضافه کرد: بررسی آمارها از افزایش روند بستری‌ها و متعاقب آن مرگ بر اثر کرونا در هفته‌های آتی حکایت دارد که لازم است مردم، اصناف و کسبه در روزهای آینده در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بیشتر همکاری کنند.

وی تأکید کرد: تا می‌توان باید از ترددهای غیرضروری در سطح شهر، پارک‌ها و اماکن عمومی پرهیز کرد و ادارات نیز با رعایت دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا و استفاده از شرایط دورکاری کارکنان، نسبت به کنترل وضعیت بیماری اهتمام داشته باشند.

 استاندار لرستان ادامه داد: با توجه به ورود استان به موج جدید کرونا و افزایش سرعت انتقال ویروس جهش یافته موسوم به دلتا، از مردم می‌خواهیم هرگونه مراسم منجر به تجمع مانند عزاداری یا عروسی را برگزار نکنند و از حضور در این قبیل تجمعات اکیداً دوری کنند.

 خادمی اظهار کرد: تاکنون شواهدی از حضور ویروس دلتا در لرستان مشاهده نشده و تمامی مبتلایان جدید مربوط به ویروس قبلی هستند، اما باید در نظر داشت این ویروس تا مرزهای استان رسیده و در صورت ورود، افزایش شدت در موج پنجم را منجر می‌شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر