گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس: با افتتاح سد تاج امیر ۱۳۰۰ شغل ایجاد می‌شود

ایسنا/لرستان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: با افتتاح سد تاج امیر ۱۳۰۰ شغل ایجاد می‌شود.

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: روند ساخت سد تاج امیر از سال ۸۳ و ۸۴ شروع شده و در نهایت سال ۹۵ به قرارگاه خاتم واگذار شده بود و درصدی کار انجام شد و در سال ۹۶ تقریباً متوقف شده بود و ختم پیمان در قالب ماده ۴۸ می‌خواستند انجام دهند.

وی ادامه داد: من به‌عنوان نماینده برنامه‌ریزی کردم کارهای تخصصی در حوزه آب که در منطقه سلسله و دلفان است را پیگیری کنم، به هر حال پس از رفت‌وآمدهای زیاد موفق شدیم همراه با استاندار با سردار محمد جلسه‌ای داشته باشیم، که تمام پروژه‌های قرارگاه خاتم در لرستان متوقف شده بود، چرا؟

ابراهیمی با اشاره به این‌که اساس و رسالتی که امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری برای سپاه تعیین کرده محرومیت‌زدایی است، بیان کرد: ۳۵ میلیارد تومان از طلب قرارگاه خاتم از دولت پرداخت نشده بود، ما تلاش کردیم طلب قرارگاه خاتم پرداخت شد، از بحث سرفصل‌های مختلف برای سد تاج امیر چیزی حدود ۱۱۰ میلیارد تومان تأمین اعتبار کردیم.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اعتباری در حوزه مناطق محروم تعریف کردیم که در دست بسیج سازندگی سپاه است و از این کانال نیز ۲۸ میلیارد دیگر برای اجرای شبکه یک و دو سد تاج امیر گرفتیم، اگر این سد وارد مدار شود ۱۳۰۰ هکتار از اراضی نورآباد تحت پوشش آبیاری قرار می‌گیرد، به نوعی ۱۳۰۰ شغل ایجاد کردیم.

وی عنوان کرد: ما در نورآباد سد ایستگاه پمپاژ زرین دشت را داریم که به خاطر ۵۰۰ میلیون تومان ساخت آن متوقف شده، که با اجرای آن ۱۵۰۰ شغل ایجاد می‌شود، سد اسماعیل‌آباد را داشتیم که تکمیل شده بود اما به خاطر نبود برق سه سال معطل مانده بود که توانستیم با تأمین اعتبار این مشکل را حل کرده و آن را وارد مدار کنیم.

ابراهیمی ادامه داد: همچنین سد ایستگاه پمپاژ گرمه خانی بوده که ما توانستیم تأمین اعتبار کنیم و آن‌را انجام دهیم.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که بحث مهم دیگری که در شهرستان دلفان داشتیم سد ده‌پهلوان بود، بیان کرد: این پروژه تنها اسم سد را به یدک می‌کشید، نه طرح مطالعاتی آن اجرا شده بود و نه ردیف داشت و نه اعتبار، آنجا نیز ورود پیدا کردیم و با رئیس آب و نیروی کل کشور ملاقاتی داشتیم، سردار مؤیدی نیز ورود پیدا کرد، با آب نیرو قرارداد بسته و آن‌ها نیز طرح پروژه را به شرکت مشاور دادند که مطالعات فاز یک و دو را انجام دهند و ما نیز تلاش کنیم در بودجه سال ۱۴۰۱ ردیفی را برای ساخت و ساز این سد در نظر بگیریم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر