گروه رسانه‌ای «لرستان»

معاون ارشاد لرستان خبر داد: ارسال ۱۰۰ اثر به کنگره منطقه‌ای ماه غریبستان / تمدید مهلت ارسال آثار

ایسنا/لرستان معاون فرهنگی ارشاد لرستان از تمدید مهلت ارسال آثار به کنگره منطقه‌ای ماه غریبستان تا ۳۱ تیرماه خبر داد و گفت: تاکنون یکصد اثر به دبیرخانه این کنگره منطقه‌ای ارسال شده است.

رضا نیازی ۱۶ تیرماه، از تمدید مهلت ارسال آثار به کنگره منطقه‌ای ماه غریبستان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به درخواست هنرمندان و اینکه مهلت ارسال آثار به این کنگره با ایام انتخابات و شلوغی فضای مجازی مقارن شد، لذا مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این کنگره که تا پانزدهم تیرماه جاری اعلام شده بود، تا ۳۱ تیرماه تمدید می‌شود.

وی با اشاره به ارسال یکصد اثر از هنرمندان منطقه غرب کشور به دبیرخانه این کنگره واقع در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، اضافه کرد: کنگره منطقه‌ای «ماه غریبستان» با موضوع سیره امام علی(ع) با حضور استان‌های لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود که از اهداف برگزاری این کنگره منطقه‌ای می‌توان به ترویج و توسعه فرهنگ دینی و علوی با محوریت نهج‌البلاغه، زنده نگه داشتن معارف ولایت علوی و واقعه غدیر در بین نسل جوان و جریان‌سازی برای ایجاد گفتمان دینی در بین اقشار مختلف جامعه اشاره کرد.

نیازی با بیان اینکه این کنگره شعر منطقه‌ای در محورهای بررسی شاخصه‌های عفاف و حجاب، ایثار، جهاد، نماز، امر به معروف و نهی از منکر، مواسات، سبک زندگی اسلامی، عدالت علوی و جاذبه و دافعه‌های علوی در چهار بخش ادبی، هنری، پژوهشی و در رشته‌های شعر، دلنوشته، فیلم کوتاه، نماهنگ، اینفوگرافی، موشن‌گرافی، خوشنویسی، سرود، مناجات‌خوانی، مقاله، یادداشت مطبوعاتی، کتاب، نرم‌افزارهای چند رسانه‌ای، نرم‌افزارهای موبایلی و نشریه الکترونیک برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اضافه کرد: فراخوان این کنگره در پرتال اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان به آدرس: https://lorestan.farhang.gov.ir در دسترس است و علاقه‌مندان به شرکت در این کنگره می‌توانند آثار خود را تا سی و یکم تیرماه ارسال کنند. زمان برگزاری کنگره هفتم مردادماه مصادف با عید سعید غدیر خم اعلام شده است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر