گروه رسانه‌ای «لرستان»

/پیگیری سوژه/ آغاز تعمیرات خمیرمایه

ایسنا/لرستان خمیرمایه دورود که روزگاری از فعال‌ترین کارخانه‌های این شهرستان بود، زیر نظر شرکت سرمایه‌گذاری امید بوده که به بانک سپه وابسته است و حدود ۱۳ سال در خاموشی مطلق به سر می‌برد.

خمیرمایه در زمان فعالیت از بهترین کارخانه‌های کشور بود و در بحث اشتغال‌زایی شرایط خوبی داشت.

این کارخانه با بهره‌گیری از تکنولوژی و ماشین‌آلات کشور اتریش سال ۸۱ شروع به تولید کرد اما دیری نپایید که به ایستگاه تعطیلی رسید و سال ۸۷ به طور کامل با عرصه تولید وداع کرد.

کارخانه خمیرمایه دورود همواره جزو اولویت‌های مسئولان بوده و وعده‌های زیادی توسط مسئولان ملی و استانی برای فعالیت مجدد آن رسانه‌ای شده و خبرگزاری ایسنا در خصوص این سوژه و وعده‌های بعضاً واهی، گزارش‌های زیادی منتشر کرده و پیگیر آن بوده است.

یکی دو ماه پیش خبر رسید که این کارخانه دوباره فعالیت‌هایش را آغاز خواهد کرد و تعیین تکلیف شده است.

خدانظر دریکوند، فرماندار دورود در خصوص آخرین وضعیت تعیین تکلیف این کارخانه به ایسنا گفت: با پیگیری‌های زیاد مسئولان استان، سرانجام هلدینگ سرمایه‌گذاری امید وابسته به بانک سپه برای احیاء و راه‌اندازی کارخانه خمیرمایه اقدام کردند.

وی ادامه داد: از ماه گذشته عملیات فعال‌سازی کارخانه آغاز شده و در حال تعمیرات هستند.

دریکوند افزود: با ادامه این روند امیدواریم که در آینده نه‌چندان دور بار دیگر شاهد تولیدات این کارخانه مهم باشیم.

فرماندار دورود با بیان اینکه کارخانه خمیر مایه اشتغالزایی خوبی خواهد داشت، تأکید کرد: برای راه‌اندازی مجدد این کارخانه زحمات زیادی کشیده شده و به طور جد پیگیر هستیم که بر اساس برنامه زمان‌بندی تولیدات آغاز شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر