گروه رسانه‌ای «لرستان»

هشدار به دستگاه‌های پرمصرف‌ آب

ایسنا/لرستان مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاظلاب لرستان می‌گوید: اگر بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی این استان، مصرف آب را مدیریت نکنند با قطعی مواجه خواهند شد.

مهدی بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امسال وضعیت آب بحرانی است و این موضوع بارها اعلام شده و باید تا حد امکان صرفه‌جویی و مصرف آب را مدیریت کنیم.

وی با اشاره به میزان مصرف برخی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی، تأکید کرد: متاسفانه دیده شده که در اوایل صبح بعضی از بانک‌ها با آب شرب محوطه بیرونی بانک و خیابان شسته می‌شود و برخی دستگاه‌ها نیز صرفه‌جویی لازم را ندارند و چنین مواردی دیده شده است.

بابایی تاکید کرد: اولتیماتوم می‌دهیم که اگر این موضوع ادامه‌دار باشد برای قطع آب دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها اقدام می‌کنیم.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاظلاب لرستان تصریح کرد: چون منابع تامین آب پایدار در استان نداریم، خشکسالی و از طرفی کرونا سبب شده که امسال با کمبود آب مواجه شویم.

وی با یادآوری اینکه بدون تردید ماه‌های سختی در پیش داریم، افزود: شیوع کرونا، خشکسالی، افزایش دما و راه‌اندازی سیستم‌های خنک‌کننده سبب افزایش مصرف آب در سال جاری شده و اگر صرفه‌جویی نکنیم وضعیت به مراتب بحرانی‌تر خواهد شد.

بابایی خاطرنشان کرد: در مقایسه فصل بهار امسال با سال ۹۹ افزایش ۳۰ درصدی در مصرف آب شرب داشته‌ایم و این در حالی است که باید کاری کنیم در مصرف کاهش داشته باشیم و انتظار می‌رود مشترکان توصیه‌های کاهش مصرف را به کار بگیرند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر