گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس کل دادگستری استان: مبارزه با مفاسد اقتصادی و حمایت از تولید از اولویت‌ها دستگاه قضاست

ایسنا/لرستان رئیس کل دادگستری لرستان گفت: بر اساس سند تحول قضایی کماکان مبارزه با مفاسد اقتصادی، حمایت از تولید و برخورد جدی با جرائم خاص با قوت و شدت بیشتری ادامه خواهد یافت.

محمد رزم در جمع خبرنگاران با گرامیداشت شهادت آیت‌الله دکتربهشتی و ۷۲ تن از یاران امام(ره) و انقلاب و تبریک هفته قوه قضائیه اظهار کرد: به فرموده امام خمینی (ره) شهید بهشتی خود یک ملت بود برای ملت ما، همچنین وی خاری در چشم دشمنان بود و  رهبر معظم انقلاب نیز در توصیف ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار می‌فرمایند:شهید بهشتی انسانی صاحب فکر و اراده، قوی، اهل کار، بانشاط و یک نعمت بزرگ برای کشور بود.

وی خاطر نشان کرد: آیت‌الله رئیسی نیز از شخصیت آیت‌الله بهشتی به عنوان الگو و نمونه در خدا محوری، مردم‌گرا، ولایی، برنامه‌ریز، نوگرا، مبتکر و اهل مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان  یاد می‌کند.

شهید بهشتی شهید راه اجرای عدالت و حدود الهی بود

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه شهید بهشتی دانشگاهی و حوزوی بودند و اقتصاددانی کم‌نظیر بودند، عنوان کرد: شهید بهشتی شهید راه اجرای عدالت و حدود الهی بود و  به عنوان قدم اول  لایحه قصاص را به تصویب رساند و براین اساس در روزهای ابتدایی انقلاب مورد هجمه‌ و دشمنی منافقین قرار گرفت و این عداوت به خاطر افکار و اهدافی بود که وی در اجرای عدالت پیگیری می‌کرد.

رزم اظهار کرد: حضور مردم شجاع، صدیق، سلحشور، انقلابی و ولایت‌مدار لرستان که در همه عرصه‌ها حماسه ساز  بوده و هستند و در انتخابات ۲۸ خرداد به پیام رهبری لبیک گفتند جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی با مشارکت حداکثری در این رویداد شرکت کردند، افزود: اگر شرایط بیماری کرونا حاکم نبود قطعا شاهد مشارکت ۷۰ درصدی مردم بودیم.

رئیس کل دادگستری لرستان ادامه داد: البته مردم از وضعیت تورم، معیشتی، بیکاری و اقتصادی گلایه دارند و با این وجود بخشی از عدم مشارکت مردم براین اساس بوده است.

رزم بیان کرد: در طول انتخابات ریاست جمهوری این انتخابات با وجود حواشی‌های مختلف مظلوم‌ترین نوع انتخابات بود و ملت با شور و شعور در انتخابات شرکت کردند و از آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب صیانت کردند و به فرمایشات مقام معظم رهبری لبیک گفتند و راه حاج قاسم سلیمانی را ادامه دادند و در سرنوشت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خود شرکت کردند و افتخارآفرینی کردند و این رای را به عنوان امانت دینی به صندوق انداختند و موجب یاس و ناامیدی دشمنان نظام شدند.

رزم مبارزه با مفاسد اقتصادی، حمایت از تولید و کارخانجات، حفظ و احیای امور عامه، قضاوت عادلانه امنیت آفرین، رسیدگی به پرونده‌های قدیمی و مبارزه با جرایم شرارت‌آمیز و خشن، حذف مجازات حبس و استفاده از مجازات تبعید از دیگر اولویت‌های دستگاه قضاست، تصریح کرد: برخورد قاطع با ارازل و اوباش، مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات، مواد مخدر و ارز، تیراندازی‌ها، اختلاس مدیران، ارتشاء کارکنان، حیف و میل بیت‌المال، منازعات دسته‌جمعی، تضییع پاموال عمومی و سرقت‌های مسلحانه در دستور کار دستگاه قضایی استان است.

رسیدگی به بیش از ۴۳۷ هزار پرونده در لرستان

رئیس شورای قضایی لرستان گفت: دادگستری استان سال گذشته در سه مرحله رتبه اول کشوری را کسب کرد که سومین مرحله از سوی معاونت راهبردی قوه قضاییه روز گذشته به استان ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه در این ۱۸ ماهی که مسئولیت دادگستری استان برعهده داشتم ۴۳۷ هزار و ۹۲۴ فقره پرونده به دستگاه قضایی وارد شده که ۱۰۰ درصد این پرونده‌ها مختومه شده‌ است، بیان کرد: همچنین از شهریور ماه سال ۹۸، ۵۶ هزار و ۷۲۹ فقره موجودی تحویل گرفته شد که از این تعداد ۲۷ هزار و ۱۰۴ فقره آنها مختومه شده است.

رزم با بیان اینکه بر اساس سند تحول قضایی کماکان مبارزه با مفاسد اقتصادی، حمایت از تولید و برخورد جدی با جرائم خاص با قوت و شدت بیشتری ادامه خواهد یافت، بیان کرد: جابجایی رئیس قوه قضائیه هیچ تاثیری بر پایبندی این قوه بر رسالت خود و اجرای سیاست‌های تحول ندارد.     

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر