گروه رسانه‌ای «لرستان»

رای‌های مردم لرستان به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری چه تعداد بودند؟

ایسنا/لرستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان از مشارکت ۴۸ درصدی مردم استان در پای صندوق‌های اخذ رأی خبر داد.

محمود ثمینی اظهار کرد: حضور حماسه‌آفرین مردم غیور لرستان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در شرایط کرونایی که با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی همراه بود، برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم استان افزود که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به تبلیغات وسیع دشمنان و شبکه‌های معاند در جهت دلسرد کردن مردم برای حضور نیافتن در انتخابات ۲۸ خرداد، شاهد مشارکت ۴۸ درصدی مردم لرستان در پای صندوق‌های اخذ رأی بودیم.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده از شمارش آرا سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان، نتایج قطعی آراء کسب شده توسط هر کدام از کاندیداها به تفکیک مشخص شد.

ثمینی اضافه کرد: سید ابراهیم رئیسی به عنوان منتخب ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری ۴۱۶ هزار و ۳۳۹ رأی معادل ۵۸.۶۹ درصد آرا لرستان را به خود اختصاص داده و به این ترتیب بیشترین رأی در استان به این کاندیدا اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: محسن رضایی میرقائد به‌عنوان نفر دوم انتخابات ریاست جمهوری در لرستان، حائز ۱۶۰ هزار و ۲۰۰ رأی معادل ۲۲.۵۹ درصد، نفر سوم عبدالناصر همتی تعداد ۴۵ هزار و ۹۹۷ رأی معادل ۶.۴۹ درصد و چهارمین نفر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۱۲ هزار و ۹۳۹ رأی معادل ۱.۸۳ درصد آرا لرستان را از آن خود کرده‌اند.

معاون استاندار لرستان ادامه داد: پس از شمارش تمامی صندوق‌های اخذ رأی در استان، مجموع آرا حاصل آمده در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مجموعاً ۶۳۵ هزار و ۵۵۱ رأی صحیح و تعداد ۷۳ هزار و ۸۴۹ رأی باطله در لرستان به ثبت رسیده است.

ثمینی ضمن تبریک به منتخب ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری، افزود: از مردم فهیم لرستان، عوامل اجرایی، فرمانداران، بخشداران، کادر بهداشتی حاضر در شعب، عوامل انتظامی، امنیتی، نظامی و تمامی افرادی که ستاد انتخابات را در برگزاری یک انتخابات سالم، امن، بی‌طرفانه و قانونمند یاری کردند تقدیر و تشکر می‌کنم و برای خادمین ملت در جهت خدمت به مردم شریف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزوی توفیق و سربلندی دارم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر