گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده مردم الیگودرز در مجلس: نگاه دولت جدید به توسعه کشور، متوازن و منصفانه باشد

ایسنا/لرستان نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس اصول عزت، حکمت و مصلحتی که در قانون اساسی ترسیم شده ما باید دنبال منافع ملی باشیم، هر کشور در دنیا به دنبال منافع ملی خودش است و تحقق این منافع در ابتدا باید با اتکا به ظرفیت‌های داخلی باشد.

دکتر محمد خدابخشی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: من به‌عنوان یک نماینده مناطق کمتر توسعه یافته از دولتی که در آینده نزدیک تشکیل خواهد شد انتظار دارم که نگاهش به توسعه کشور یک نگاه متوازن و منصفانه باشد.

وی افزود: ما از این‌که برخی از مناطق کشور در سال‌های گذشته به واسطه ایجاد زیرساخت‌ها توسعه پیدا کردند خوشحال هستیم، توسعه این مناطق نباید متوقف شود اما دولت آینده و شخص رئیس جمهوری که انتخاب می‌شود باید به آن مناطقی که کمتر مورد توجه بودند و الان شاخص‌های آن‌ها در حوزه‌های مختلف به ویژه در زیرساخت‌ها با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد و کمتر توسعه یافته‌اند توجه ویژه‌ای داشته باشد و کمک کند این مناطق فرآیند توسعه را سریع‌تر طی کنند.

خدابخشی تصریح کرد: فلسفه شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز همین بوده که بر مبنای عدالت کشور را اداره کرده و نگاه منصفانه باشد، نگاه عادلانه‌ای برای توزیع ثروت، امکانات و خدمات در بین هموطنان و مناطق مختلف کشور وجود داشته باشد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بنابراین من به‌عنوان نماینده‌ای که مسائل و مشکلات حوزه‌های کمتر توسعه یافته را پیگیری کردم و در استانی که کمتر مورد توجه قرار گرفته، انتظاری که از رئیس جمهور دارم این است که نگاهش به کل کشور یک نگاه منصفانه باشد و قطعاً نظام نیز دنبال این موضوع است و از این دیدگاه حمایت می‌کند، حالا در این راستا مهم نیست منطقه‌ای در شمال کشور باشد یا جنوب، شرق یا غرب، هرجا باشد باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با تأکید بر این‌که نگاه منصفانه به نقاط مختلف کشور مسئله خیلی مهمی است، تصریح کرد: به‌عنوان مصداق ضرورت نگاه منصفانه به کشور، در نبود زیرساخت‌ها در استان و شهرستان الیگودرز در حال حاضر در ۱۷ نقطه جمعیتی در این شهرستان مردم به دلیل نداشتن جاده دسترسی مجبورند از کابل‌های سیمی برای تردد از روی رودخانه‌های مسیر استفاده کنند، یعنی اگر لحظه‌ای غفلت کنند ممکن است انگشتان دست آن‌ها قطع شود و این زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست که با این خدماتی که به مناطق مختلف کشور داده بعضی از مناطق مورد کم‌توجهی و کم‌مهری قرار بگیرند.

خدابخشی تصریح کرد: ما در حال حاضر فقط در شهرستان الیگودرز ۷۰۰ کیلومتر جاده خاکی داریم که با کوچک‌ترین بارش برف و باران جاده دسترسی روستاهای زیادی به مرکز شهرستان مسدود می‌شود و مردم دچار مشکل می‌شوند، بنابراین مهم است که دولت آینده به‌ویژه شخص رئیس‌جمهور به این موارد توجه کرده و نگاه عادلانه به توسعه کشور داشته باشد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که آنچه طی هشت سال گذشته در کشور شاهد آن بودیم نوع نگاه سیاسی غلطی بوده که مسئولین نسبت به اداره کشور داشتند، عنوان کرد: نگاه سیاسی مسئولین نگاه عزتمندانه‌ای نبوده و به جای اینکه به پتانسیل‌های داخلی کشور توجه کرده و به ظرفیت داخلی کشور متکی باشد، به‌دنبال مساعدت‌های بین المللی بوده و آن تلاشی که برای ایجاد ارتباط داشته با چند کشور خاص بوده در صورتی که اولاً ما باید از ظرفیت‌های داخل به شکل مطلوبی استفاده کرده و به پتانسیل‌های وسیعی که در کشور داریم متکی بوده و تلاش کنیم روابطمان را با همسایگان بهبود بدهیم.

وی تصریح کرد: براساس اصول عزت، حکمت و مصلحتی  که در قانون اساسی ترسیم شده ما باید دنبال منافع ملی خودمان باشیم، هر کشور در دنیا به دنبال منافع ملی خودش است و تحقق این منافع در ابتدا باید با اتکا به ظرفیت‌های داخلی باشد.

خدابخشی با اشاره به این‌که هیچ کس به دنبال این نیست که دَرِ کشور به روی دنیا بسته شود، بیان کرد: ما دنبال تعامل با دنیا براساس منافع ملی و اصول سه‌گانه عزت، حکمت و مصلحت هستیم اما متأسفانه نگاه سیاسی کشور این نبود.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر مردم می‌خواهند که ثبات اقتصادی به اقتصاد کلان کشور برگردد و به دنبال جلوگیری از رشد قیمت‌ها، ایجاد اشتغال و مانع زدایی هستند باید تلاش کنند این نوع نگاه سیاسی در سطح کشور تغییر کند.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر به خاطر ضعف مدیریت داخلی و پایین بودن مسئولیت‌پذیری اجتماعی در حوزه‌های مختلف دچار تحریم داخلی هستیم و آن چیزی که اقتصاد کشور را دچار مشکل می‌کند، ضعف و بی‌انگیزگی مدیران است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر