گروه رسانه‌ای «لرستان»

پیگیری‌های ایسنا نتیجه داد؛ بازگشت خمیرمایه به عرصه تولید

ایسنا/لرستان خمیرمایه دورود که روزگاری از فعال‌ترین کارخانه‌های این شهرستان بود، زیر نظر شرکت سرمایه‌گذاری امید بوده که به بانک سپه وابسته است و حدود ۱۳ سال در خاموشی مطلق به سر می‌برد.

خمیرمایه در زمان فعالیت از بهترین کارخانه‌های کشور بود و در بحث اشتغال‌زایی شرایط خوبی داشت.

این کارخانه با بهره‌گیری از تکنولوژی و ماشین‌آلات کشور اتریش سال ۸۱ شروع به تولید کرد اما دیری نپایید که به ایستگاه تعطیلی رسید و سال ۸۷ با عرصه تولید وداع کرد.

کارخانه خمیرمایه دورود همواره جزو اولویت‌های مسئولان بوده و وعده‌های زیادی توسط مسئولان ملی و استانی برای فعالیت مجدد آن رسانه‌ای شده و خبرگزاری ایسنا در خصوص این سوژه و وعده‌های بعضاً واهی، گزارش‌های زیادی منتشر کرده و پیگیر آن بوده است.

حالا خبر رسیده که این کارخانه دوباره فعالیت‌هایش را آغاز خواهد کرد و تعیین تکلیف شده است.

خدانظر دریکوند، فرماندار دورود در خصوص آخرین وضعیت تعیین تکلیف این کارخانه گفت: پیگیری‌های زیادی در این خصوص داشته‌ایم و نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس و مجموعه استانداری تلاش‌های زیادی در این راستا داشته‌اند.

وی ادامه داد: پس از پیگیری‌ها و جلسات متعدد استاندار لرستان و نماینده دورود در مجلس با هلدینگ سرمایه‌گذاری امید وابسته به بانک سپه؛ عملیات احیاء و راه‌اندازی این کارخانه خمیر انجام شده است.

دریکوند تصریح کرد: این کارخانه ظرفیت اشتغال ۶۰ نفر به‌صورت مستقیم و تولید سالانه ۴۰۰۰ تن را دارد و پیش‌بینی می‌شود حداکثر در سه ماه آینده تولیدات کارخانه وارد بازار شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر