گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان: بیش از ۱۰ هزار نفر دوره‌های آموزشی را در مراکز فنی و حرفه‌ای لرستان طی کرده‌اند

ایسنا/لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بیش از ۱۰ هزار نفر دوره‌های آموزشی را در مراکز فنی و حرفه‌ای استان طی کرده‌اند.

علی آشتاب در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آموزش زیربنای در هر کار است و هزینه نیست، هزینه‌ای که برای آموزش می‌شود یک سرمایه‌گذاری است.

وی تصریح کرد: کارآفرینان و جوانان جویای کار ما طبیعتاً نیاز به آموزش و ارتقای مهارت دارند.

آشتاب گفت: سال گذشته با توجه به همکاری مشترکی که با فنی و حرفه‌ای وجود داشت البته با توجه به محدودیت کرونایی ۱۰ هزار و ۸۵۲ نفر دوره‌های آموزشی را در مراکز فنی و حرفه‌ای طی کرده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: اعتقاد ما بر این است حتی کسانی که در مراکز کاریابی ثبت‌نام می‌کنند با توجه به استعدادسنجی که صورت می‌گیرد نیاز به آموزش شناسایی می‌شود و تفاهم‌نامه‌ای با فنی و حرفه‌ای بسته شده و آن‌ها را معرفی می‌کنیم که آموزش لازم را ببینند.

آشتاب اضافه کرد: یکی از مهمترین مشکلات جامعه جویای کار ما ضعف مهارتی آن‌ها است چون آموزشی که در دانشگاه می‌بینند جنبه تئوری دارد.

وی بیان کرد: به خاطر اینکه بتوان بین تئوری و عملی یک ارتباط و پیوند ایجاد کرد بهره‌مندی از ظرفیت آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند مثمر ثمر که این تفاهم‌نامه هدف اصلی آن همین موضوع است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر