گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس سازمان صمت استان خبر داد: تامین تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی در لرستان

ایسنا/لرستان رئیس سازمان صمت لرستان از تامین تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی در استان خبر داد.

بهزاد منصوری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از دغدغه‌ها ما در سازمان صمت جبران عقب‌ماندگی‌های حوزه صنعت بوده است.

وی با بیان اینکه طرحی را وزارت صمت در سال ۹۸ برای محرومیت‌زدایی استان از طریق معاونت برنامه‌ریزی تهیه و تدوین کرده بودند که استان‌هایی نظیر لرستان برنامه‌های توسعه را در این راستا تدوین و طراحی کنند، افزود: براساس این طرح همکاری لازم از سوی وزارتخانه با مجموعه اهداف صورت گیرد.

رئیس سازمان صمت لرستان گفت: از طریق همین سند امکان جبران عقب‌ماندگی‌های حوزه صنعت در لرستان وجود دارد و همه تمرکزمان روی این بحث گذاشتیم و جلساتی را نیز با حوزه معاونت برنامه‌ریزی وزارتخانه داشتیم و روی سرفصل‌های مربوطه برای اقدامات توسعه‌ای در بخش صنعت و معدن به توافقاتی رسیدیم که بتوانیم براساس ظرفیت‌هایی که در وزارتخانه تدوین شده استان بتواند به بهترین شکل ممکن پیگیری‌های لازم را داشته باشد.

منصوری افزود: از اولین اقداماتی که در این بخش صورت گرفت تامین تسهیلات سرمایه در گردش که معاونت برنامه‌ریزی وزارت صمت ۷۰۰ میلیارد ریال را در اختیار استان  قرار دادند تا مجموعه واحدهایی که نیاز به سرمایه در گردش و ثابت داشتند از آن استفاده کنند.

وی بیان کرد: در این راستا اطلاعات همه شهرستان‌ها جمع‌آوری و به وزارتخانه ارسال شده است.

رئیس سازمان صمت لرستان اضافه کرد: براساس میزان جمعیت و سرانه مصرف هر شهرستان کالاهای اساسی بین آنها توزیع می‌شود که شهرستان دلفان هشت درصد جمعیت استان را شامل می‌شود که براساس آمارهای موجود ۴۲۹ تن انواع محصولات روغن، برنج، قند، شکر و گوشت منجمد در نورآباد توزیع شده است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر