گروه رسانه‌ای «لرستان»

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد: تجهیز بیمارستان شهید مدنی مرکز لرستان به سی‌تی آنژیوگرافی ۲۵۶ اسلایس

ایسنا/لرستان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تجهیز بیمارستان شهید مدنی خرم‌آباد به سی‌تی آنژیوگرافی ۲۵۶ اسلایس خبر داد.

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: لرستان یکی از محروم‌ترین استان‌هاست و یکی از مهمترین عوامل عدم توسعه‌یافتگی این استان، بخش بهداشت و درمان است.

وی ادامه داد: حتی شاخص‌های بهداشت و درمان در بعضی از شهرستان‌های لرستان کمتر از ۵۰ درصد است.

ابراهیمی افزود: پزشکان متخصص و فوق تخصص‌ قلب در لرستان به علت نبود دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی خیلی از بیماران را به استان‌های دیگر از جمله تهران ارجاع می‌دادند و وجود این دستگاه برای ما یک ضرورت بود.

نماینده مردم سلسله و دلفان افزود: چون خودم هم فوق تخصص قلب هستم از همان روزهای ابتدایی ورود به مجلس از وزیر بهداشت خواستم در راستای بهبود تجهیزات و امکانات پزشکی در بیمارستان‌های لرستان و به ویژه مرکز استان که می‌تواند کل لرستان را پوشش بدهد اعتبار کافی را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار بدهد.

وی اضافه کرد: یکی از مواردی که از وزیر درخواست کردم خرید همین دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی بود و در کارگروه‌هایی شرکت کردیم که بعضی از اعضا می‌گفتند لرستان نیازی به این دستگاه ندارد و ابتدا می‌خواستند ۱۲۸ اسلایس بدهند که باز هم با پیگیری‌های زیاد آن را به ۲۵۶ اسلایس رساندم و در بیمارستان شهید مدنی خرم‌آباد به کار گرفته می‌شود.

ابراهیمی گفت: این آنژیوگرافی از جمله پیشرفته‌ترین دستگاه‌های  موجود در کشور است که تنها در مرکز قلب تهران و همچنین مرکز شهید رجایی موجود است.

نماینده مردم سلسله و دلفان گفت: این دستگاه در حالی فراهم شده که بسیاری از استان‌های برخوردار نیز چنین تجهیزاتی را ندارند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر