گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی فقیه در لرستان: روحانیت نیازمند نوآوری است / پیوند مردم با آرمان‌های انقلاب؛ رسالت روحانیون

ایسنا/لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه روحانیت نیازمند ابتکار و نوآوری است که بتوانند جوانان را جذب کنند، اظهار کرد: عملکرد روحانیت باید به‌گونه‌ای باشد که بین مردم و آرمان‌های نظام اسلامی پیوند ایجاد کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در لرستان در همایش بصیرتی روحانیون شاغل در نیروهای مسلح که ۱۰ خرداد در خرم‎آباد برگزار شد، با بیان اینکه قوام و شخصیت نیروهای مسلح به معنویتی است که در درون نیروهای مسلح است، اظهار کرد: معنویت درون نیروهای مسلح از طریق علما و مروجین احکام به نیروهای مسلح منتقل می‌شود.

وی افزود: علم، عمل، بصیرت و تغذیه‌های فکری و اعتقادی مانند دمیدن روح در کالبد است که توسط روحانیون مستقر در نیروهای مسلح و با هماهنگی و همراهی حوزه فرماندهی، عقیدتی و سیاسی پیش می‌رود.

امام‌جمعه خرم‌آباد ادامه داد: اینکه در روایت می‌خوانیم هر کس خود را برای مردم پیشوا قرار بدهد پس لازم است اول به تعلیم نفس خود بپردازد قبل از اینکه به تعلیم دیگران بپردازد، به گفتار، رفتار و عمل روحانیون، مردم و نیروهای مسلح دقت می‌کنند که آیا آنچه می‌گوییم خودمان به آن عمل می‌کنیم و یا فاصله دارد.

وی با بیان اینکه هر کجا روحانیت به هویت و شخصیت، راه و روش و منش طلبگی خود عمل کرده در طول تاریخ موفق بوده است،  ادامه داد: در جنگ تحمیلی مشاهده می‌کنیم رزمندگان ما در جبهه‌ها چگونه با نشاط و شاداب و از روی میل و رغبت حضور داشتند و این حکایت از روحیه قوی آنها در سایه تزریق معنویت در منش آنها دارد.

شاهرخی با بیان اینکه روحانیت نیازمند ابتکار و نوآوری است که بتوانند جوانان را جذب کنند، تصریح کرد: راه و روش روحانیت در درون و بیرون نیروهای مسلح تا حدودی متفاوت با نظمی است که از طریق فرماندهی در نیروهای مسلح اجرا می‌شود، مأموریت روحانیون مستقر در نیروهای مسلح باید به‌گونه‌ای باشد که بر دل‌ها حاکم شوند و در درون نیروهای مسلح تفاوتی بین ظاهر و باطن ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه روحانیون مستقر در نیروهای انتظامی باید با برنامه‌ها و شیوه‌های ابتکاری علاوه بر پیش بردن برنامه‌های سازمانی حاکمیت بر دل‌ها پیدا کنند و جامعه هدف دستورات الهی را از روی میل و هدف انجام بدهند، گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام ارتحال امام راحل(ره) و قیام ۱۵ خرداد و همچنین انتخابات مهم ریاست جمهوری و شهر و روستا در ۲۸ خردادماه، کشور در موقعیت حساسی است، زیرا زورگویان عالم به‌دنبال کاهش حداکثری مشارکت در انتخابات هستند.

شاهرخی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی  اسلام، مردم و انتخابات در طول این ۴۲ سال با هم هستند و این سه مؤلفه مهم مورد هجوم دشمن بوده و تهاجم نسبت به این سه مؤلفه همواره ادامه داشته است، به اهمیت انتخابات اشاره و اظهار کرد: دشمنان تمام تبلیغات خود را از طریق فضای مجازی و ماهواره‌ها به کار گرفتند که مشارکت حداکثری اتفاق نیفتد؛ در همین راستا همه ما باید تلاش کنیم مشارکت حداکثری و مطلوب صورت بگیرد و این مرحله مهم تاریخی نیز با موفقیت عبور کند.

وی با بیان اینکه وظیفه روحانیت دفاع از نظام اسلامی با تمام توان است، گفت: مردم در انتخاب بهترین فرد برای ریاست جمهوری اسلامی و بهترین افراد برای شورای شهر آگاهی لازم را دارند و می‌دانند هر نقطه‌ای که مورد هدف دشمن قرار گرفت همان جا نقطه قوت ما است که در همین راستا روحانیت باید از طریق دشمن‌شناسی مردم را هدایت کنند. لذا، عملکرد روحانیت باید به‌گونه‌ای باشد که بین مردم و آرمان‌های نظام اسلامی پیوند ایجاد کند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر