گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان: نقش پررنگ جهاد دانشگاهی در شورای فرهنگ عمومی/ هنر، توانایی و مهارت خلق زیبایی‌هاست

ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: نقش جهاد دانشگاهی در شورای فرهنگ عمومی استان پررنگ است.

دکتر احمدحسین فتایی امروز یازدهم خرداد در آیین اختتامیه دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین که به صورت وبینار در محل سالن جلسات جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: با تعاملی که بین دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی وجود دارد این جشنواره در لرستان برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این ایام کرونایی برنامه‌های بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری و آموزشی برگزار شده و خواهد شد که یکی از این برنامه‌های ارزشمند جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین بوده که علیرغم محدودیت‌های ناشی از بیماری به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد، تصریح کرد: همچنین پس از ریشه‌کنی این بیماری تلاش شود علاوه بر برگزاری برنامه‌های فرهنگی هنری به صورت حضوری از انجام فعالیت‌ها در بستر فضای مجازی غافل نشویم چرا که این فضا فرصت مغتنمی برای ترویج اعتلای فرهنگ ایران زمین خواهد بود.

تعامل خوبی بین جهاد دانشگاهی و ارشاد لرستان وجود دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین جهاد دانشگاهی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان وجود دارد و این نهاد انقلابی نقش پررنگی در شورای فرهنگ عمومی استان در همه عرصه‌ها و موضوعات داشته است.

فتایی دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا که زیرمجموعه جهاد دانشگاهی هستند را از بهترین و پرکاربرترین رسانه‌های لرستان برشمرد و با تاکید براینکه این دو رسانه در امر آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی خدمات ارزشمندی داشته‌اند، اضافه کرد: یکی از وظایف متولیان فرهنگ این است که از هنر، آیین‌، رسوم،سنت‌ها، گرایش‌ها و فرهنگ اقوام مختلف صیانت و آنها را برای نسل آینده ترویج دهند.

همگرایی خوبی میان اقوام ایران زمین وجود دارد

وی با بیان اینکه در کشور تنوع بسیار خوبی در حوزه‌های فرهنگی، دینی، هنری، اجتماعی و قومی وجود دارد، اظهار کرد: خوشبختانه همگرایی خوبی میان اقوام ایران زمین وجود دارد و مصداق این مدعا حضور گسترده آنان در بحث‌های بازسازی مناطق سیل‌زده، فعالیت‌های فرهنگی و عرصه انتخابات است.

این مسئول اضافه کرد: این تلاش‌ها و فعالیت‌ها در راستای اعتلاء و توسعه کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با تاکید براینکه هنر توانایی و مهارت خلق زیبایی‌هاست، ادامه داد: این تنوع برنامه‌ها در اقوام مختلف فرصتی را مهیا کرده تا هنرمندان در این عرصه آثار خوبی را خلق کنند و این زیبایی‌ها در آثار هنرمندان در اقوام و گویش‌ها خود را نشان داده است.

فتایی عنوان کرد: و ضرورت دارد همه رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی آداب و رسوم قومیت‌های مختلف در ایران زمین را ضبط و ثبت کرده و تلاش کنند همگرایی این اقوام را در دفاع از کیان به ویژه در چارچوب انتخابات پیش‌رو به منصه ظهور برسانند و با آگاهی‌بخشی و اطلاع رسانی، مردم و همه اقوام در ۲۸ خرداد ماه با مشارکتی باشکوه حماسه‌ای دیگر را رقم بزنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر