گروه رسانه‌ای «لرستان»

‌ استاندار لرستان مطرح کرد:: وجود ویروس جهش یافته جدید در برخی استان‌ها/ تزریق ۹۰ هزار واکسن

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: ۹۰ هزار واکسن به واجدین شرایط تزریق شده است.

سید موسی خادمی روند واکسیناسیون در استان را قابل قبول اعلام کرد و افزود: ۱۰۱ هزار واکسن وارد استان شده که تاکنون حدود ۹۰ هزار مورد واکسیناسیون انجام شده است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه گزارش‌های ارائه شده حکایت از روند نزولی بیماری و افول پیک چهارم کرونا در کشور دارد و در لرستان نیز وضعیت به خوبی مدیریت می‌شود.

خادمی ادامه داد: تعداد بستری‌ها، مبتلایان و به تبع آن مرگ ناشی از کرونا در استان به خوبی کاهش پیدا کرده که البته جرقه‌هایی در برخی استان‌های جنوبی کشور از وجود ویروس جهش یافته جدید گزارش شده که به نوعی اعلام خطر به حساب می‌آید و نیازمند هوشیاری بیشتر است.

وی تصریح کرد: علیرغم روند مناسب بیماری باید در نظر داشت با توجه به سابقه صعودی و نزولی کرونا در گذشته، هر لحظه احتمال وقوع پیک جدیدی وجود دارد که برای جلوگیری از آن بهتر است با پرهیز از عادی انگاری شرایط، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، عدم ایجاد تجمع و رعایت فاصله گذاری اجتماعی سرلوحه امور باشد.

استاندار لرستان افزود: واکسیناسیون از اقدامات خوبی است که در لرستان متناظر با سایر نقاط کشور در حال انجام است و می تواند به نوعی در زمینه جلوگیری از رشد بیماری کمک کند.

خادمی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۱ هزار واکسن وارد لرستان و با تلاش کادر درمان تاکنون حدود ۹۰ هزار واکسن به واجدین شرایط تزریق شده است، تاکید کرد: از افراد بالای ۷۰ سال می خواهیم در صورتی که تاکنون واکسن خود را تزریق نکرده‌اند نسبت به ثبت‌نام و مراجعه به مراکز درمانی تعیین شده برای انجام واکسیناسیون اقدام کنند و در صورت وجود مشکل، مراتب را به استانداری و دانشگاه علوم پزشکی جهت رفع آن گزارش دهند .

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با تعطیلات هفته آتی با تصمیم ستاد ملی مقرر شد از چهارشنبه آینده تا روز دوشنبه بعد از آن هرگونه عبور و مرور به استان های دیگر ممنوع باشد و در صورت مشاهده، جرائم تعیین شده برای افراد خاطی اعمال خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر