گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خبر داد: افتتاح ۳۳ پروژه میراث‌فرهنگی و گردشگری در لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از افتتاح ۳۳ پروژه در استان با حضور معاون گردشگری این وزارتخانه و از طریق ویدئوکنفرانس با رئیس‌جمهور خبر داد.

سید امین قاسمی ششم خرداد ماه با اعلام این خبر، اضافه کرد: از این تعداد پروژه‌ یک مورد مربوط به سرمایه‌گذاری گردشگری آگروتوریسم است، شامل اولین پروژه مجتمع گردشگری فجر صفا واقع در مجموعه کشت و صنعت خرم‌آباد که تحت عنوان آگروتوریسم یا گردشگردی‌ کشاورزی برای اولین بار در کشور در لرستان به بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: مجتمع گردشگری فجر صفا با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

قاسمی افزود: همچنین فاز اول پروژه مجتمع گردشگری، تجاری و تفریحی دیپلمات سنتر در بروجرد با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان ادامه داد: همچنین ۳۱ پروژه مرمتی شامل باشگاه افسران، مجموعه ارتش در کنار قلعه زیبای فلک‌الاافلاک و مرمت تعدادی پل‌ها و بنای تاریخی در بافت‌های تاریخی خرم‌آباد و بروجرد نیز از جمله پروژه‌های درنظر گرفته شده هستند.

وی گفت: در مجموع این ۳۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۳۲۸ میلیارد تومان انجام خواهند شد و ظرفیت ۵۰۰ نفر اشتغال‌زایی به دنبال خواهند داشت.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر