گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان: یک‌ میلیون تن ظرفیت ذخیره‌سازی استاندارد در لرستان داریم

ایسنا/لرستان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: یک‌ میلیون تن ظرفیت ذخیره‌سازی استاندارد در استان داریم.

حجت بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ظرفیت سیلویی استان در حال حاضر ۸۲۵ هزار تن است و ۱۲۰ هزار تن ظرفیت در دست احداث داریم.

وی تصریح کرد: یک بخش این پروژه ۳۰ درصد و بخش دیگر بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اگر این دو مرکز هم اضافه شود ما یک‌ میلیون تن ظرفیت ذخیره‌سازی استاندارد در استان داریم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان خاطرنشان کرد: در شهرستان رومشکان سیلو نداریم اما مابقی شهرستان‌ها دارای سیلو هستند و مشکل خاصی نداریم.

بیرانوند اضافه کرد: با توجه به اینکه رومشکان بین پلدختر و کوهدشت واقع شده و در هر دو شهرستان سیلو وجود دارد مشکل خاصی نداریم.

وی بیان کرد: میزان تولید در رومشکان ۵۰۰۰ تن است و ساخت سیلو در این شهرستان توجیه اقتصادی وجود ندارد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان ادامه داد: ۲۰ سیلو و ۱۶ انبار در استان وجود دارد؛ سیلوها نه تنها پاسخگو بوده بلکه بیش از نیاز هم هست و بطور کلی در بحث ذخیره‌سازی وضعیت ایده الی داریم.

بیرانوند اظهار کرد: با حجم بالای ذخیره‌سازی مواجه هستیم؛ در حال حاضر از ظرفیت نمی‌توانیم به‌طور کامل استفاده کنیم و بخش عمده‌ای از آن خالی است. بخشی از ظرفیت سیلو هم توسط سایر دستگاه‌ها برای نگهداری نهاده دام استفاده می‌شود.

مدیرکل غله لرستان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۳ کارخانه آرد با ظرفیت اسمی ۷۰۶ هزار تن در استان وجود دارد و کیفیت آرد استان مناسب است.

بیرانوند تصریح کرد: در بعضی از واحدهای آسیابانی که دستگاه‌های آن‌ها به‌روز است و از تکنولوژی روز استفاده می‌کنند صادرات آرد به خارج از استان و کشور داریم بخصوص در الیگودرز که یک واحد صادراتی آنجا داریم و یک واحد صادراتی نیز در آستانه بهره‌برداری است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر