گروه رسانه‌ای «لرستان»

معاون راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان خبر داد: آغاز پروژه‌های بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی الیگودرز

ایسنا/لرستان معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان از آغاز پروژه‌های بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی الیگودرز در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

مصطفی ملکی امروز سوم خردادماه، اظهار کرد: بنا به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای سال ۱۴۰۰، بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی شهرستان الیگودرز با اعتباری بالغ‌بر ۳۱ میلیارد تومان بر اساس شاخص‌های سازمانی و میزان برخورداری از راه مناسب روستایی پیشنهاد و عملیاتی شده است.

وی تصریح کرد: در قالب این برنامه احداث ابنیه فنی محور بزنویدامامزاده، احداث محور روستایی گلی چاس به طول هشت کیلومتر، محور سرتنگ برزه هشت کیلومتر، راه روستایی سران هفت کیلومتر، تکمیل زیرسازی محور بزنویدامامزاده به طول ۲۸ کیلومتر که در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، در دستور کار است.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان آسفالت محورهای روستایی کانه سرخ، خرسیون، کاظم‌آباد، کیزان دره و بزنوید_امام‌زاده به طول ۱۸ کیلومتر را از دیگر پروژه‌های قابل اجرا در الیگودرز عنوان کرد و افزود: در اواخر اردیبهشت‌ماه عملیات قیرپاشی محورهای خرسیون، ده صید، کاظم‌آباد و هوه به طول شش کیلومتر انجام شد که در حال حاضر آسفالت کاظم‌آباد به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز در حال انجام است.

ملکی صادقی خاطرنشان کرد: علاوه بر این در حوزه فنی نیز ۵ راهدارخانه چالشیر، شول‌آباد، فرسش، بزنوید و گله بادوش در سال ۱۳۹۹ تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

گفتنی است، در سفر وزیر راه و شهرسازی در مورخ ۱۲ تیر ۱۳۹۹، شن‌ریزی ۲۰۰ کیلومتر و آسفالت ۹۰ کیلومتر راه روستایی و آسفالت ۲۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی در لرستان مصوب شد که تاکنون ۱۴۵ کیلومتر شن‌ریزی و ۶۲ کیلومتر آسفالت در قالب این مصوبات اجرایی شده که سهم شهرستان الیگودرز از این میزان ۲۹ کیلومتر آسفالت و بیش از ۶۰ کیلومتر شن‌ریزی بوده است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر