گروه رسانه‌ای «لرستان»

مهمترین مشکل شهرک‌های صنعتی لرستان چیست؟

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان می‌گوید: ۱۱۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک‌های استان تعطیل هستند.

بختیار رازانی در پاسخ به پرسش ایسنا، مبنی بر اینکه چه تعداد شهرک یا ناحیه صنعتی در لرستان وجود دارد و مهمترین مشکل آنها چیست؟ گفت: ۲۵ شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه مصوب دولت یا شورای برنامه‌ریزی استان داریم که ۱۸ مورد فعال هستند به این معنی که آماده استقرار واحد صنعتی در آن شهرک هستند.

وی ادامه داد: اگر در شهرکی زیرساخت مهیا نباشد این قصور از ناحیه شهرک‌هاست و باید آن را تکمیل کند اما اگر واحد صنعتی در شهرک تعطیل است این دیگر قصور ما نیست.

رازانی با تاکید بر اینکه در واقع ما به طور مستقیم مسئول زیرساخت‌ها هستیم، افزود: ۳۹۰ واحد صنعتی در شهرک‌های استان مستقر هستند که ۲۸۰ مورد فعال بوده و تولیدات دارند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان در ادامه گفت: مهمترین مشکلات ما در شهرک‌های صنعتی، تامین اعتبار برای ایجاد شهرک‌های جدید است که به اعتبار زیادی نیاز دارد در بحث توسعه شهرک‌ها هم معمولاً زمین‌های اطراف شهرک مستثنیات بوده و باید خریداری کنیم که باز نیاز به اعتبار دارد.

وی تأکید کرد: خدا را شکر توانسته‌ایم در این چند سال اقدامات خوبی در شهرک‌های صنعتی ایجاد کنیم و اتفاقات مناسبی رقم خورده است.

رازانی اضافه کرد: تفاهم‌نامه با شرکت توزیع برق منعقد کردیم که شارع عام محسوب می‌شود و روشنایی شبانه تکمیل شده و هیچ شهرکی نداریم که واحد صنعتی بگوید تعطیلی‌اش به خاطر نبود زیرساخت بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان بیان کرد: در واقع شهرک‌های استان اقدامات اولیه برای استقرار واحدهای صنعتی را دارند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر