گروه رسانه‌ای «لرستان»

شهردار بروجرد: قدرت محرکه چرخ اقتصاد برگرفته از حرکت کارگران است

ایسنا/لرستان شهردار بروجرد گفت: قدرت محرکه چرخ اقتصاد برگرفته از حرکت کارگران است.

رحیم جافری در مراسم تجلیل از کارگران نمونه شهرداری، که امروز ۲۰ اردیبهشت‌ماه به مناسبت هفته کار و کارگر در شهرداری مرکزی برگزار شد، فعالیت و اقدامات کارگران در جامعه را خطیر عنوان و اظهار کرد: زحمات این قشر از جامعه فراموش نشدنی و غیرقابل چشم پوشی است.

وی با بیان اینکه به خاطر  وجود شرایط کرونا به ناچار در این جلسه مجبور به انتخاب تعداد محدودی از کارکنان به عنوان کارگران نمونه شدیم، تصریح کرد: لیکن این مسئله خدشه‌ای بر زحمات دیگر همکاران در بخش‌های مختلف اجرایی شهرداری وارد نکرده و شخصاً قدردان زحمات تک تک این عزیزان هستم.

شهردار بروجرد با اشاره به جایگاه کار و کارگر در دین مبین اسلام خاطرنشان کرد: منزلت کار و کارگر در دین مبین اسلام بسیار رفیع و غیرقابل کتمان است و در جمهوری اسلامی نیز جایگاه ویژه برای کارگران لحاظ شده و تشکیل شوراهای اسلامی کار (که برای رصد و پیگیری مشکلات جامعه کارگری تشکیل شده‌اند) یکی از مصادیق این مسئله است.

جافری با استناد به فرمایش امام خمینی رحمت الله علیه، هر روز را روز کارگر عنوان کرد و قدرت محرکه چرخ اقتصاد را برگرفته از حرکت کارگران دانست.

وی نامگذاری سال‌های متمادی توسط رهبر فرزانه انقلاب در حوزه کار و کارگر را نیز از دیگر دلایل اهمیت جایگاه این قشر از جامعه در نظام جمهوری اسلامی برشمرد.

شهردار بروجرد با بیان اینکه، انجام کار از دیدگاه اسلام عبادت است، اضافه کرد: انجام دقیق کار، وسیله‌ای برای تقرب به درگاه الهی است. 

جافری کار، تلاش و سازندگی را وسیله‌ای برای کسب روزی حلال عنوان کرد که می‌بایست توأمان توسط مردان و زنان جامعه به انجام رسد و انجام آن باید به عنوان یک تکلیف الهی تلقی شود.

وی با اشاره به حدیث پیامبر اسلام (ص) که فرمودند: عبادت هفتاد جزء دارد که برترین جزء آن کار است، بیان کرد: ضروری است تا نگاه‌های خود را نسبت به کارگران جامعه تغییر دهیم و می‌بایست حقوق ایشان به روز و به هنگام پرداخت شود. این در حالی است که در سنوات گذشته حقوق کارگران این نهاد بعضاً دارای ۹ ماه عقب افتادگی بود ولی برخی از افرادی که در آن زمان جزء مسئولان ارشد شهرستان محسوب می‌شدند هیچ اقدام مثبتی برای رفع این مشکل به انجام نرساند و حال سعی در استفاده ابزاری از کارگران دارند.

شهردار بروجرد ادامه داد: به حمدالله هم اکنون علت این حجم وسیع از تخریب و تهمت و افتراء برعلیه شهرداری کاملاً مشخص شده و بدانید که هر رای شما به مثابه شلیک تیر به دستان ناپاک دشمنان است.

جافری با ذکر احادیثی از ائمه اطهار علیهم السلام به جایگاه ویژه کار و کارگر در دین اسلام و تشیع تاکید کرد و افزود: عطر امید و بوی توسعه و تلاش در شهرداری به خاطر همین تدین و دین‌مداری همکارانم هم اکنون به وضوح حس می‌شود.

وی با بیان اینکه در سنوات گذشته قشر خاصی از منافع شهرداری بهره‌مند بودند، اظهار کرد: لیکن هم اکنون همه پرسنل شهرداری در یک سطح، مقام و جایگاه بوده و با یک نگاه دیده می‌شوند.

شهردار بروجرد با بیان اینکه افراد تنبل و کاهل و بیکار از دیدگاه احادیث اسلام ملعون محسوب می‌شوند، تصریح کرد: امامان معصوم همگی به کار و تلاش اعتقادی راسخ داشتند و همگی به دنبال کار و تلاش و سازندگی بودند.

جافری از همکاران شهرداری به خاطر تحمل شرایط سخت و همراهی با سیاست‌های اصلاحی شهرداری تشکر ویژه کرد و افزود: بحمدلله اکنون ثمرات این سختی‌ها مشهود شده و هم اکنون شهرداری بر پایه نظم و انضباط قانون اداره می‌شود.

وی اهتمام ویژه و صرف وقت و تلاش برای رفع نواقص ادوار گذشته شهرداری را عاملی دانست که سبب شده تا شهرداری در طی دو سال گذشته نتواند اقدامات شایسته‌ای را در حوزه توسعه زیرساخت‌های شهری بروجرد به انجام رساند.

شهردار بروجرد پروژه‌های نیمه تمام زیاد، بدهی‌های سنگین، قراردادهای غیر قانونی و ناقص و بدآموزی های موجود در سیستم مدیریت شهری را از دیگر به بدعت‌های ناشایستی دانست که در دو سال گذشته با تلاش های بسیار از سیستم مدیریت شهری حذف شده است.

شهردار بروجرد عدم بذل و بخشش اموال شهرداری، عدم انعقاد قراردادهای غیر شفاف، عدم بروز تجمع و تحصن کارگران، تأمین امنیت و رعایت حقوق شهروندی، پرداخت کامل بیمه خدمات درمانی، پرداخت به روز مطالبات تامین اجتماعی، پرداخت سختی مشاغل همکاران در حوزه مشاغل سخت، تسویه حساب با صندوق بازنشستگی، پرداخت دیون اداره امور مالیاتی، اتمام بازسازی‌های ناشی از سیل به عنوان اولین شهر در استان، اجرای گسترده روکش آسفالت در سطح شهر از جمله در بلوارهای امام خمینی (ره) و شهید بروجردی و نصب المان‌های مختلف در فضاهای مختلف شهری را از دیگر اقدامات شهرداری بروجرد در ۲ ساله گذشته برشمرد.

جافری بحث ساماندهی و تبدیل وضعیت همکاران بیمه‌پرداز ، پیگیری تامین مسکن پرسنل شهرداری و پرداخت بدهی‌های معوق تامین اجتماعی را از دیگر برنامه‌های آتی شهرداری برشمرد که با جدیت تمام دنبال خواهد شد و ابراز امیدواری کرد تا با همراهی اعضای شورای اسلامی شهر شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه‌ها باشیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر