گروه رسانه‌ای «لرستان»

چه عواملی باعث تغییر وضعیت کرونا شد؟

ایسنا/لرستان فرماندار کوهدشت می‌گوید: نظارت بر صنوف به‌طور محسوس و نامحسوس ادامه دارد و همچنان از برگزاری هر گونه مراسم جلوگیری می‌شود.

مجتبی بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: وضعیت کوهدشت در بحث کرونا از قرمز به نارنجی رسیده و در بحث مبتلایان، بستری و فوتی شرایط بهتر شده است.

وی تصریح کرد: در پیک چهارم کرونا، ۵۰ درصد تست‌های روزانه به کووید-۱۹ مثبت می‌شد اما الان به حدود ۳۰ درصد رسیده و در بحث بستری‌ها نیز فقط حدود ۳۵ بیمار داریم.

بیرانوند افزود: همچنان تمام محدودیت‌های هوشمند را به طور کامل اجرا می‌کنیم و خوشبختانه اعضای ستاد شهرستانی مقابله با کرونا و شورای تامین به خوبی پای کار هستند.

فرماندار کوهدشت با اشاره به دلایل تغییر رنگ‌بندی از قرمز به نارنجی در این شهرستان ادامه داد: بازرسی‌ها از صنوف و بازار به طور محسوس و نامحسوس و همچنین جلوگیری از هرگونه مراسم و تجمعات خیلی تاثیر داشت البته مردم نیز خوشبختانه همکاری خوبی داشتند.

وی گفت: یکی از آیتم‌های تاثیرگذار در تغییر وضعیت؛ برگزاری مراسم تشییع و تدفین به طور کامل از ساعت ۲۰ بوده و با اخذ تعهد از صاحبان عزا که هیچ مراسمی برگزار نشود، جنازه تحویل داده می‌شد.

بیرانوند با بیان اینکه ورودی آرامستان‌ها برای عموم مسدود بوده، اضافه کرد: در این ایام مداحان نیز حق ورود به مراسم عزا را نداشته و ندارند و در مجموع سخت‌گیری‌های زیادی در بحث چنین مراسمی داشته‌ایم که خوشبختانه تاثیرگذار بوده است.

وی تاکید کرد: محدودیت‌ها همچنان ادامه دارند و براساس رنگ‌بندی مشاغل گروه ۲ نیز در شهرستان کوهدشت می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر