گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل تأمین اجتماعی استان: ۷۰۰ میلیارد از کارفرمایان لرستان طلب داریم

ایسنا/لرستان مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان از کارفرمایان استان طلب داریم.

منوچهر گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تبریک به مناسبت هفته کارگر، اظهار کرد: در سازمان تأمین اجتماعی از نیمه دوم سال ۱۳۹۹ بخش ۳۰۷۰ به جهت رفاه حال بیمه‌شدگان راه افتاد.

وی تصریح کرد: ۳۰ تا خدمت به‌صورت غیرحضوری ارائه داده می‌شود که تا پایان ۹۹ از ۳۰ خدمت رونمایی شد که این امر باعث می‌شود که مراجعه بیمه‌شدگان و مراجعه کارفرمایان حدود ۷۰ میلیون به شعب و واحدهای اجرایی کارگزاری‌ها را کاهش یابد که بیشتر در جهت رفاه حال مراجعه‌کنندگان مطرح می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته کارگر تجلیل از کارفرمایان حامی کارگر را داریم، کارفرمایانی که توانسته‌اند بخش تولید را سرپا نگه‌دارند و از بیمه‌شدگان حمایت خوبی داشته‌اند.

گودرزی اضافه کرد: همچنین بخشودگی جرائم کارفرمایان هست که تا ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ وقت دارند به‌صورت غیرحضوری درخواست بخشودگی جرائم خود را بدهند و با قسط‌بندی تا ۱۲ قسط از ۱۰۰ درصد بخشودگی جرائم استفاده کنند.

وی بیان کرد: این شرایط خوبی برای کارفرمایی است برای کارفرمایی که دارای بدهی‌های معوق تا پایان سال ۹۹ بوده‌اند می‌توانند از این امتیاز استفاده کنند و این می‌تواند در امر سرپا نگه‌داشتن تولید مؤثر باشد.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان ادامه داد: این دستورالعمل را سازمان تأمین اجتماعی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که نام سال را تولید، پشتیبانی‌ها، موانع زدایی‌ها بوده، گذاشته است و در مقررات ۱۴۰۰ گنجانده شده و شرایط بسیار عالی دارد که کمک به کارفرما خواهد بود.

گودرزی عنوان کرد: در استان بالغ‌بر ۷۰۰ میلیارد تومان از کارفرمایان سازمان تأمین اجتماعی طلب داریم بیشتر بدهکار شاید دستگاه‌های مثل شهرداری‌ها باشند این شرایط بسیار خوبی بوده که اگر از این موقعیت استفاده کنند شاید خیلی از کارفرمایان بالغ‌بر ۵۰ درصد از بدهی در قالب جرائم است که اگر پای کار بیایند و از مقررات استفاده کنند با بخشودگی حداقل ۵۰ درصد بدهی آن‌ها صاف می‌شود.

وی اظهار کرد: شرایط کارفرمایان متفاوت است این‌طور نیست همه ۵۰ درصد بخشودگی را بگیرند، برخی از کارفرمایان بیشتر از ۵۰ جرائم آن‌ها بخشیده می‌شود کارفرمایان هستند که جرائم آن‌ها کمتر است اگر بتوانید ظرف ۱۲ ماه پرداخت کنند ۱۰۰ جرائم آن‌ها بخشیده می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان تصریح کرد: شرطی که باید مدنظر کارفرمایان باشد این است که شرط پایداری اشتغال بوده که در بخش‌نامه آمده به‌طوری‌که باید لیست بیمه‌شده‌ها با لیست بیمه در بهمن ۹۸ که به تأمین اجتماعی داده‌اند، یکی باشد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر