گروه رسانه‌ای «لرستان»

دولت همه چیز را به مذاکرات گره زد/ بسیاری از ظرفیت های بزرگ داخلی نادیده گرفته شد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، به نقل از خانه ملت، مرتضی محمودوند در رابطه با اظهارات اخیر وزیر امور خارجه گفت: سال‌ها با افتخار لباس سربازی ملت بزرگ ایران را هم در میدان و هم در دیپلماسی بر تن داشته‌ام؛ هم حال و هوای نبردهای عاشورایی میدان را درک کرده‌ام و هم به اصول و ظرافت‌های دیپلماسی واقفم؛ میدان و دیپلماسی هوشمندانه و عزتمندانه نه تنها مقابل هم نیستند بلکه همیشه میدان نقطه قوت ما در نشست و برخاست‌های دیپلماتیک بوده است.

وی افزود: فاصله معنا دار و عقب افتادن کارگزاران دیپلماسی از مرد با تدبیر میدان آن هم در مسابقه امدادی، امدادهای ضعیف و متاسفانه دیر هنگام دستگاه دیپلماسی بوده که کاملا مشهود است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی مسئولان به تمام باورها و آرمان‌های انقلاب پشت پا زده‌اند، خاطرنشان کرد: اگر با صدق و انصاف شرایط را تحلیل کنیم یقینا به این نتیجه می رسیم که میدان همواره منبع تولید قدرت بوده و این قدرت در عرصه‌های گوناگون از جمله دیپلماسی متجلی شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: منابع سرشار و موقعیت استراتژیک خاورمیانه و جایگاه ممتاز ایران اسلامی در این منطقه سبب شده است که جهانخواران و زیاده خواهان همیشه با چشم طمع به خاک مقدس ما بنگرند و به انحا مختلف به فشار و شیطنت متوسل شوند.

محمودوند با اشاره به جنایات داعش عنوان کرد: داعشیان جنایت پیشه که کمی آنطرف تر از مرزهای کشورمان پدر را مقابل دیدگان فرزندش سر می‌برند و عفت مادر را نشانه می روند و رویای سیطره بر این آب و خاک را در سر می پرورانند ابدا اهل مذاکره و دیپلماسی نیستند و اینجاست که برخی دیپلمات های ما دچار خطای‌ محاسباتی شده و  فکر‌ می کنند می توانند با گفت و گو و لبخند مانع نزدیکی وحوش داعشی به مرزهای کشور شوند.

عضو اتحادیه بین المجالس جهانی در ادامه گفت: مردان میدان که بی اثر بودن دیپلماسی در قضیه داعش را به خوبی می دانستند  دلاورانه بر صف حرامیان زده و به دیپلماسی جان دوباره ای بخشیدند و اگر غیر از این بود قطعا وضعیت وخیمی شکل می گرفت و طراحی سرویس ها دقیقا و بی کم و کاست اجرا می شد.

وی با تاکید بر نقش اتاق فکر دولت در اتفاقات اخیر گفت: متاسفانه اتاق فکر دولت در اقدام اخیرش بجای آنکه منافع ملی را در نظر بگیرد و به احساسات پاک مردم احترام بگذارد همه چیز را در این شرایط حساس فدای نمایش های انتخاباتی کرد؛ هر کس ذره ای هوش و ادراک داشته باشد با گوش کردن این مصاحبه در همان دقایق نخست متوجه می شود که این نمایش برای مستندسازی و بایگانی نیست و با هدف انتشار تهیه شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در خصوص نقش وزیر خارجه در این نمایش عنوان کرد: در خصوص شخص آقای ظریف چند نکته وجود دارد؛ اول اینکه این اظهارات از کسی که خود را کارکشته حوزه سیاست خارجی می داند پذیرفتنی نیست،که در این صورت یا ناشی ضعف دانشی و بینشی ایشان است یا اینکه اتاق فرمان برایش انشا نوشته اند؛

وی افزود: موضوع دوم موضع گیری‌های نفاق آلود وزیر خارجه است،کسی که همیشه به نیکی از حاج قاسم یاد کرده به یکباره به ترور سیاسی این شهید عزیز و دلیر روی می‌آورد.

محمودوند ادامه داد: موضوع سومی که در این رابطه قابل بحث و تامل است تناقضات و مظلوم نمایی‌های ظریف و رئیس جمهور است، آقایان از طرفی بر اهمیت اتخاذ مواضع واحد دیپلماتیک تاکید می کنند و به ثمر رسیدن مذاکرات را تنها راه بهبود وضعیت موجود می‌دانند اما همزمان با مذاکرات گل به خودی می‌زند و در گفت‌وگو با یک محکوم امنیتی قلب میدان و دیپلماسی را همزمان هدف قرار می‌دهد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با اشاره به خطای بزرگ دولت‌های یازدهم و دوازدهم در گره زدن تمام مسائل به مذاکرات ابراز داشت: این دولت همه چیز را به مذاکرات گره زد و بسیاری از ظرفیت های بزرگ داخلی نادیده گرفته شد و نهایتا پس از هشت سال رفت و آمدهای بی حاصل بجای قبول مسئولیت خطاها و اصلاح رویه‌ها به حاج قاسم حمله می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: یاد و نام حاج قاسم برای همیشه در قلب ملت ایران و تاریخ پر فراز و نشیب این آب و خاک به نیکی جاودانه خواهد بود و این گونه سیاسی کاری های چندش آور فقط به ضرر دنیا و آخرت این افراد خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر