گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان: تولیدات فرهنگی، غذای روح و زمینه‌ساز تقویت معنویت در جامعه است

ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: تولیدات فرهنگی، غذای روح و زمینه‌ساز تقویت معنویت در جامعه است.

احمد حسین فتایی در آیین اختتامیه پویش ریحان و زندگی، اظهار کرد: اعتقاد راسخی به ظرفیت مؤسسات و انجمن‌های بخش خصوصی داریم و در یک سال گذشته بخش عمده‌ای از فعالیت‌ها در قالب  تفاهم‌نامه‌ی فرهنگی و هنری، برون‌سپاری شده است.  

وی تصریح کرد: شعارهای سال، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است که در چند سال گذشته به موضوع تولید اختصاص‌یافته و پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولیدات فرهنگی و هنری در اولویت برنامه‌های این اداره کل در سال جاری قرار دارد.

فتایی افزود: تولیدات اقتصادی نیازمندی‌های مادی جامعه را برطرف می‌کند و تولیدات فرهنگی، غذای روح و زمینه‌ساز تقویت معنویت در جامعه است که نیاز است در این زمینه از تمام ظرفیت‌های دولتی و غیردولتی استان استفاده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ادامه با اشاره به نگاه ویژه این اداره کل به موضوع «کاهش آسیب‌های اجتماعی» تصریح کرد: بصیرت‌افزایی مهم‌ترین راهکار کاهش آسیب‌های اجتماعی است و در این راستا علاوه بر شورای فرهنگ عمومی استان، جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی متنوعی را برای سال جاری طراحی کرده‌ایم.

در ادامه این جلسه معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، برگزاری این پویش را فرصتی مغتنم برای محتواسازی فرهنگی و بومی کردن فضای مجازی دانست و افزود: در سال جاری و در راستای شاخصه‌های ابلاغی رهبری انقلاب در بیانیه گام دوم، تلاش می‌کنیم بیش از گذشته از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

رضا نیازی افزود: با توجه به برگزاری کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستان، دستگاه‌های فرهنگی استان باید برنامه‌ریزی لازم را برای اجرای برنامه‌های متنوع و تأثیرگذار متناسب با فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهند.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم ضمن تقدیر از برگزیدگان پویش، از همسر شهید سید نورخدا موسوی نیز تجلیل شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر