گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد: خسارت ۱۳۰۰ میلیاردی خشکسالی به بخش کشاورزی لرستان

ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: خشکسالی در شهرستان‌های جنوبی استان محرز و تاکنون ۱۳۰۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد شده است.

اسفندیار حسنی مقدم در جلسه ستاد بحران محصولات زراعی و باغی که یکم اردیبهشت‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان حفظ نباتات کشور هجوم ملخ صحرایی به ۵ استان کشور از جمله لرستان محتمل است بنابراین جهت مبارزه احتمالی باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

وی مدیران جهاد کشاورزی شهرستان را موظف کرد کلیه دستگاه‌های سمپاش یونیماک و توربولاینر را به ستاد سازمان انتقال دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان را مأمور کرد تا نسبت به تعمیر و رفع ایراد دستگاه‌های سمپاش اقدام و نسبت به تأمین نقدینگی تیم‌های مبارزه اقدام کنند.

حسنی مقدم تصریح کرد: خرید حداقل شش دستگاه سمپاش ULV و خرید سم مورد نیاز، استفاده از توان لجستیکی بخش کشاورزی همچنین پیش‌بینی لازم در جمع‌آوری و استفاده بهینه از تانکرهای چرخدار جهت آبرسانی به باغات در شرایط خشکسالی باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: جلسه ستاد بحران خشکسالی در استانداری باید برگزار شود تا تمهیدات لازم برای ذخیره‌سازی علوفه تغذیه‌ای، جلوگیری از آتش‌سوزی‌ها، جلوگیری از کشت محصولات آبدوست مازاد بر برنامه الگوی کشت همچنین استمهال وام کشاورزان در نظر گرفته شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر