گروه رسانه‌ای «لرستان»

۵ برابر شدن مرگ بر اثر کرونا در لرستان/ ازنا و بروجرد فراتر از قرمز هستند

به گزارش خبرنگار فارس از خرم‌آباد، سیدموسی خادمی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: طبق گزارشات اعلام شده، بیماری کرونا در کشور همچنان در حال افزایش است و روند صعودی خود را طی می‌کند. 

وی به افزایش آمار مبتلایان این بیماری در لرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه شیب ابتلا، فوت و تعداد بستری‌ها در استان به شدت زیاد است. 

خادمی با یادآوری اینکه از ابتدای ورود بیماری کرونا در اسفند سال ۹۸ تا مدت مشابه طی سال ۹۹، حدود ۷۰ هزار نفر در استان مبتلا شده‌اند، افزود: متاسفانه تنها در فروردین امسال ۲۰ هزار مبتلا در استان داشته‌ایم و این تعداد ابتلا مربوط به یک ماه است. 

استاندار لرستان از پنج برابر شدن تعداد مرگ بر اثر بیماری کرونا نسبت به اسفند سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: متاسفانه تعداد بستری‌ها هم پنج برابر شده و به شدت در حال افزایش هستند. 

وی اظهار کرد: تنها راه چاره رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم است و باید از هر گونه تجمع، دورهمی، تردد بی‌مورد در معابر و خیابان‌ها و رفتن به مسافرت خودداری کنند. 

خادمی به موضوع واکسن کرونا نیز اشاره کرد و با بیان اینکه در جلسه این موضوع نیز مطرح شده است، گفت: رئیس‌جمهور تاکید کرد که در فصل بهار با واکسن‌های خارجی تعداد بیش‌تری از مردم واکسینه شوند و طی تابستان نیز واکسن ایرانی وارد می‌شود. 

استاندار لرستان با بیان اینکه در استان نیز حدود ۸۵۰۰ دوز واکسن وارد و تزریق شده است، ادامه داد: مقدار دیگری واکسن جدید کوواکس نیز خریداری شده و در حال ورود است که آن هم تزریق خواهد شد. 

وی با اشاره به آخرین رنگ‌بندی شهرهای استان گفت: در حال حاضر تمام لرستان قرمز است و هیچ شهرستانی وضعیت عادی ندارد؛ بعضی شهرستان‌ها مانند بروجرد و ازنا وضعیتی فراتر از قرمز دارند بنابراین استان در مجموع شرایطی نامناسب، خاص و اضطراری دارد.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر