گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل بهزیستی استان خبر داد: تحویل ۵۵۹ واحد مسکونی به خانواده‌های دارای دو معلول در لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل بهزیستی لرستان از تحویل ۵۵۹ واحد مسکونی به خانواده‌های دارای دو معلول در استان خبر داد.

دکتر کرم یاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: قانون تعارض منافع در سازمان بهزیستی به نحو احسن و اکمل اجرایی شده و مدیران سازمان حق ندارند امتیازی یا موسسه‌ای داشته باشد که از طریق آن  مطالبه یا حق‌زحمه‌ای را به او پرداخت کند.

وی افزود: در لرستان ۱۰۰ درصد این قانون اجرایی شده و حتی یک مورد نداریم که این قانون در مورد آن عملیاتی نشده باشد.

مدیرکل بهزیستی لرستان در خصوص اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: در این سازمان بیش از ۹۵ درصد تصدی‌گری‌ها را به بخش خصوصی واگذار و برون‌سپاری کردیم و روی این مهم نظارت لازم وجود دارد.

یاری بیان کرد: در بهزیستی ۸۰ درصد پرداختی‌ها شفاف و در بستر دولت اکترونیک قابل انجام است.

وی در خصوص پرداخت مستمری به مددجویان تحت حمایت سازمان بهزیستی لرستان گفت: مستمری این قشر هر ساله افزایش پیدا می‌کند و به آنان پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان در خصوص مسکن معلولین تحت پوشش این سازمان با بیان اینکه ۶۹۷ خانوار دارای دو معلول در استان داریم، بیان کرد: از این تعداد ۴۳۸ خانوار شهری و ۲۵۹ خانوار روستایی هستند که تاکنون ۵۵۹ واحد مسکونی را به آنان تحویل دادیم و مابقی واحدها نیز در مرحله نازک‌کاری بوده و بزودی به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

یاری درباره آخرین وضعیت واحدهای سیل زده مددجویان تحت پوشش عنوان کرد: ۴۰۴ واحد تعمیری داشتیم که در همان زمان بعد از سیل تعمیر و بازسازی شدند.

وی با بیان اینکه برای واحدهای تخریبی نیز کارهای لازم را انجام و به تعهدات خود عمل کردیم، گفت: برای ۳۷۹ واحد آسیب دیده از سیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان برای هر واحد ۵۰ میلیون تومان و دولت نیز ۳۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت کرده و همچنین بهزیستی و هلال احمر نیز هرکدام ۱۰ میلیون تومان  بلاعوض برای این واحدها به متقاضیان پرداخت کردند که در مجموع ۵۵ میلیون تومان بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بنیاد مسکن بوده است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر