گروه رسانه‌ای «لرستان»

معاون استاندار لرستان: اعمال محدودیت‌های هوشمند/روند بیماری افزایشی است

ایسنا/لرستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: در شرایط کنونی به لحاظ وضعیت قرمز استان، اطلاع‌رسانی نقش مهمی در اجرای محدودیت‌های هوشمند بر عهده دارد.

محمود ثمینی در جلسه شورای اطلاع‌رسانی لرستان که امروز ۲۳ فروردین‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: اولویت اول ما در حوزه سلامت، حفظ جان مردم است و در این شرایط که وضعیت استان به لحاظ بیماری کرونا قرمز است اطلاع‌رسانی نقش مهمی در اجرای محدودیت‌های هوشمند بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا، هرگونه تجمع در وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است و در صورت بروز تخلف، اماکن مربوطه پلمب خواهد شد.

معاون استاندار لرستان با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در روزهای اخیر، یادآور شد: روند بیماری در استان افزایشی است و ویروس جهش یافته انگلیسی با سرعت بیشتری منجر به ابتلا و مرگ می‌شود که شرایط ایجاب می‌کند در زمینه اعمال محدودیت‌های هوشمند بیش از پیش باهم همکاری کنیم.

ثمینی با بیان اینکه فضای مجازی ظرفیت مناسبی در زمینه اطلاع‌رسانی است، خاطرنشان کرد: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، می‌توان فعالیت‌ها و مراسم مربوط به این ماه را از طریق فضای مجازی پوشش داد تا از حضور مردم در تجمعات در شرایط کرونایی جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: رعایت موازین روزه‌داری و پرهیز از هرگونه حرمت‌شکنی در این ماه مورد انتظار است و در صورت ارتکاب به روزه‌خواری به هر دلیل، مکلف به امر به معروف و نهی از منکر هستیم.

معاون استاندار لرستان از زحمات فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در ایام ثبت‌نام از داوطلبان تقدیر کرد و افزود: مجموعاً حدود ۸۰۰۰ نفر برای شوراهای روستاها در استان ثبت‌نام کرده‌اند که پس از بررسی‌ها آمار نهایی اطلاع‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر