گروه رسانه‌ای «لرستان»

معاون صمت لرستان خبر داد: پلمب ۱۳ واحد متخلف در خرم‌آباد/ نظارت هفت گروه بر اجرای محدودیت

ایسنا/لرستان معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: بازار خرم‌آباد به دلیل وضعیت قرمز شیوع کرونا از ۱۹ فروردین‌ماه تعطیل است.

فریبرز حسامی امروز ۲۲ فروردین‌ماه، اظهار کرد: برای تعطیلی ۲ هفته‌ای بازار، هفت گروه بر اجرای این محدودیت نظارت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در این مدت به ۳۰ واحد صنفی اخطار داده شد، ۱۸ پاساژ مجتمع تجاری تعطیل و ۱۳ واحد صنفی در خرم‌آباد نیز پلمب شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: بر اساس ابلاغ مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا و با توجه به وضعیت قرمز خرم‌آباد، گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار از جمله مجتمع‌های خرید و تجاری و فعالیت دستفروشان این شهرستان نیز تعطیل است.

حسامی اضافه کرد: به همین منظور گروه‌های نظارتی اماکن ناجا، بسیج، تعزیرات حکومتی، بهداشت، سازمان صمت و اصناف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر تعطیلی بازار نظارت خواهند کرد و با خاطیان برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: اصناف و بازار برای اجرای این طرح، همکاری و همراهی خوبی دارند به همین منظور از همه آن‌ها جهت تعطیلی بازار قدردانی می‌شود چراکه با این اقدام از شیوع بیشتر کرونا در استان جلوگیری خواهد شد.

معاون صمت لرستان از مردم درخواست کرد فقط در موارد ضروری از منزل خارج شوند و با توجه به تعطیلی بازار از خیابان‌گردی خودداری کنند.

حسامی ادامه داد: بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا گروه‌های شغلی به چهار گروه تقسیم شده است و طبق این مصوبه تنها گروه‌های شغلی یک در شرایط قرمز حق فعالیت دارند.

وی اظهار کرد: گروه‌های شغلی یک شامل بیمارستان، داروخانه، مطب، آمبولانس، آتش‌نشانی، سوپرمارکت، نانوایی‌ها، امنیت، سلامت، تعمیرگاه‌های لوازم‌خانگی و پمپ‌بنزین هستند که به‌هیچ‌وجه نباید تعطیل شوند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: گروه‌های شغلی ۲ نیز شامل پاساژ، مراکز خرید و مال‌ها، تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مساجد، مصلی‌ها، قنادی و شیرینی فروشی‌ها، آبمیوه و بستنی‌فروشی‌ها و مراکز تهیه و طبخ غذا تنها در صورت بیرون بر مجاز به فعالیت هستند.

حسامی خاطرنشان کرد: همچنین آرایشگاه‌های مردانه، بازار فروش خودرو، مراکز شماره‌گذاری اتومبیل، بازار فروش فرش، موکت، فرش ماشینی، اسباب‌بازی‌فروشی‌ها، فروش لوازم‌خانگی، عمده‌فروشی‌ها و خرده‌فروشی‌ها، خدمات چاپ و دیجیتال، تزئینات داخلی ساختمانی، کادو فروشی‌ها، پارچه‌فروشی‌ها، عکاسی‌ها، آژانس‌های مشاوره املاک، پرده‌سراها، فروش مبلمان، کیف و کفش، نوشت‌افزار، خیاطی و خرازی‌ها و لوازم‌آرایشی و بهداشتی جزو گروه شغلی ۲ هستند.

 وی اضافه کرد: گروه‌های شغلی سه شامل دانشگاه‌ها، مدارس، زبان‌سراها، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، کتابخانه‌ها، استخرهای سرپوشیده، موزه‌ها و موزه باغ‌ها، سینما و تئاتر، آرایشگاه‌ها، مساجد و مصلی‌ها هستند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بیان کرد: گروه‌ چهار نیز شامل برگزاری مراسم‌ اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها، فعالیت باشگاه‌های ورزشی، مدارس شبانه‌روزی، کافه و قهوه‌خانه‌ها است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر