گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان خبر داد: اجرای طرح مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط و لورانتوس

ایسنا/لرستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از اجرای طرح مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط و لورانتوس خبر داد.

شیرزاد نجفی امروز ۲۱ فروردین‌ماه، از اجرای طرح مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط و آفت لورانتوس در سطح جنگل‌های لرستان خبر داد و اظهار کرد: این طرح در راستای مبارزه بیولوژیک و در سطح ۱۱ هزار هکتار در جنگل‌های استان در حال اجرا است.

وی آفت برگ خوار را یکی از مهمترین آفت‌ها برای جنگل‌ دانست و افزود: متأسفانه در فصل بهار همه‌ساله سطح وسیعی از جنگل‌ها به این آفت آلوده می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان تصریح کرد: این پروژه شامل دو مرحله پایش، کنترل و مبارزه است که در راستای اهداف و وظایف سازمانی در سطح ۲۰ هزار هکتار از جنگل‌های استان محلول پاشی می‌شود.

نجفی با اشاره به اینکه مبارزه با لورانتوس و برگ‌خوار بلوط در مناطق سپیددشت، قلعه گل، داد آباد، تاف، ناوه‌کش، الیگودرز، مله شبانان، دره اناران در حال اجراست خاطرنشان کرد: هزینه این عملیات اعتباری معادل ۸۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات مصوب ملی بوده است.

وی بیان کرد: جنگل‌های لرستان با یک میلیون و ۲۱۷ هزار هکتار مساحت، جزء جنگل‌های زاگرس به شمار می‌روند که به لحاظ حفاظت از منابع پایه آب و خاک، تولید محصولات فرعی، ذخایر ژنتیکی، قابلیت اکوتوریستی، مسائل زیست‌محیطی و… دارای اهمیت منحصربه‌فردی هستند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر