گروه رسانه‌ای «لرستان»

انتقاد از عملکرد شورای فرهنگ عمومی پل‌دختر/ اولویت‌بندی موانع تولید ضرورت دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از پل‌دختر، حجت‌الاسلام سید محسن موسوی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهار کرد: متاسفانه مصوبات این شورا در جلسه‌های گذشته تنها در حد نوشتن روی کاغذ بوده و به بایگانی سپرده شده که در این رابطه پیگیری مصوبات جهت مشخص شدن خروجی جلسه‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: اهمیت شورای فرهنگ عمومی بر آن است که موثرترین شورا در جهت بیان مشکلات مردم و رفع آن است.

امام جمعه پلدختر گفت: علی‌رغم ارسال دعوت‌نامه رسمی از چند روز قبل، اما ۹ نفر از اعضای شورا فرهنگ عمومی شهرستان حضور پیدانکردند، که جهت اطلاع آنها، دبیرخانه نامه‌ای تنظیم و به صورت کتبی به آنها اعلام کند، تا علت عدم حضور خود را نوشته و چنانچه عضوی شورا را قبول ندارد به صورت کتبی اعلام کند.

وی با تاکید براهمیت دادن اعضا نسبت به حضور در جلسه‌های شورای فرهنگ عمومی، افزود: با توجه به اینکه تشکیل شورای فرهنگ عمومی یکی از چهاراولویت برنامه‌های سال ۱۴۰۰ است، نباید نکته ابهام در این رابطه وجود داشته باشد و برنامه زمان‌بندی تنظیم شده به اعضای اعلام شود.

موسوی به قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان اشاره  و یادآور شد: تمام برنامه‌های این ماه مبارک در سراسر کشور منوط به دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا است و همه نسبت به این امر ملزم هستند.

وی به بحث شعار سال پرداخت و افزود: با توجه به این‌که مقام معظم رهبری رضایت‌مندی کامل از تحقق شعار سال در سال گذشته ندارند معلوم‌می‌شود، عملیاتی شدن این شعارها فوق‌العاده حائز اهمیت است.

امام جمعه پل‌دختر گفت: بر این اساس  پیشنهاد می‌شود اصحاب رسانه شهرستان که نسبت به بقیه از زوایای موضوع مطلع هستند، موانع سر راه تولید را در حوزه‌های مختلف کشاورزی ،دام‌داری، فرهنگی بانک‌ها، اصناف و غیره، احصا و به دبیرخانه شورا ارائه دهند تا بر اساس آمار دقیق و آگاهی کامل بتوان آن را مورد بحث و بررسی قرار داد.

وی بر اولویت‌بندی موانع سر راه تولید در پل‌دختر تاکید کرد وافزود: در این رابطه ورود جدی لازم است و در زمینه مانع زدایی  نیاز به هم‌کاری در حوزه قضایی است که انتظار می رود دستگاه قضایی شهرستان توجه داشته باشد.

موسوی به موضوع تعارض‌ها و تداخل‌های اراضی کشاورزی اشاره کرد و یادآورشد: مانع زدایی و رفع مشکلات در این زمینه یکی از موضوع های مورد تاکید آیت الله رئیسی در سفر به استان لرستان بود که باید در دستور کار دادگستری قرار گیرد.

وی افزود: چنانچه مشکلات حوزه کشاورزی درشهرستان پلدختر برطرف شود، جهش تولید به معنای واقعی کلمه در این زمینه در منطقه اتفاق افتاده است.

امام جمعه پل‌دختر گفت: دستگاه‌های اجرایی تمام قد در زمینه حمایت از سرمایه‌گذاری در شهرستان ورود پیدا کنند و نماینده ولی فقیه در مرکز استان نیز به جد دنبال  پیگیری ورفع موانع سر راه تولید در شهرستان‌ها هستند.

وی افزود: انتظار می‌رود با حضور فرماندار، شورای بانکها در شهرستان پلدختر، جهت رفع موانع و مشکلات و رفع فشارها بر کشاورز و سیل زدگان پلدختر تشکیل شود.

موسوی یادآور شد: سیل در پل‌دختر زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد و  جبران آسیب‌ها و خسارات سیل دراین شهرستان،تا جایی حائز اهمیت است، که یکی از بندهای سخنرانی رئیس قوه قضاییه در لرستان به این امر اختصاص داده شد، در حال پیگیری و دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر