گروه رسانه‌ای «لرستان»

آمار کرونا بیشتر می‌شود/ لرستان در بین استان‌های فوق‌العاده مشکل‌دار

به گزارش خبرنگار فارس از خرم‌آباد، سید موسی خادمی ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا بیان کرد: طبق گزارش امروز وزارت بهداشت و درمان، اکثر استان‌های کشور و از جمله لرستان در مرحله صعودی پیک قرار دارند و هنوز هم در حال افزایش است. 

وی با بیان اینکه تعداد مبتلایان و بستریان در مراکز درمانی در حال افزایش است و احتمال می‌رود طی این هفته بیش‌تر شود، افزود: متاسفانه پیش‌بینی می‌شود که آمار مرگ و میر نیز بالا رود، بنابراین جزو استان‌های با شرایط فوق‌العاده مشکل‌دار هستیم. 

خادمی با توصیه به مردم جهت رعایت هر چه بیش‌تر پروتکل‌های بهداشتی، ادامه داد: ما نیز باید خود را برای مقابله آماده کنیم برای همین هر کدام از بیمارستان‌های استان، بخشی را برای درمان بیماران کرونا تخلیه کرده و آماده پذیرش بیماران می‌شوند. 

استاندار لرستان با اشاره به اینکه آمادگی‌ها در بخش درمان تا حدودی به وجود آمده است، اضافه کرد: راهکار اصلی همان مراقبت مردم و جلوگیری از تجمعات است؛ پروتکل‌ها و تعطیلی‌های اعمال شده باید رعایت شوند. 

وی از مردم درخواست کرد که طی این مدت، از مراجعه به ادارات و بانک‌های استان خودداری کنند و کارهای خود را چند روز به تعویق بیندازند. 

خادمی ادامه داد: تقاضا دارم که مردم از تجمع، دورهمی، رفتن به مجالس عروسی و عزا دوری کنند تا این شرایط بهتر شود؛ همچنین تمامی اصناف باید رعایت کنند و کارکنان ادارات نیز طبق روال پروتکل‌ها به صورت یک‌سوم در شهرهای قرمز و ۵۰ درصد در مناطق نارنجی حضور داشته باشند. 

استاندار لرستان از برخورد با تردد خودروها هنگام ورود و خروج از شهرهای قرمز و زرد خبر داد و گفت: در مناطق قرمز ده میلیون و نارنجی پنج میلیون ریال برای این خودروها جریمه درنظر گرفته شده است. 

وی خطاب به مردم بیان کرد: درخواست می‌شود هر گونه تجمع را به ما اطلاع دهند که ضمن برخورد با عامل اجتماع، خودروهای شرکت‌کننده در آن نیز جریمه می‌شوند.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر