گروه رسانه‌ای «لرستان»

یک مسئول خبر داد: بهره‌برداری از ۱۳ طرح تولیدی با اعتباری بالغ‌بر ۱۴ میلیارد

ایسنا/لرستان مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در سال ۱۳۹۹ که به نام جهش تولید نامگذاری شده بود، با اعتباری معادل ۱۴ میلیارد تومان ۱۳ طرح تولیدی، خدماتی و صنعتی با مشارکت بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

صیداحمد مرادی‌بیرانوند، امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۹ که به نام جهش تولید نامگذاری شده بود، با اعتباری معادل ۱۴ میلیارد تومان ۱۳ طرح تولیدی، خدماتی و صنعتی با مشارکت بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: این تعداد طرح در زمینه‌های فرآوری و بسته بندی گوشت قرمز، طیور، درجه بندی و بسته بندی سبزیجات و صیفی جات، خوراک آماده دام، ترشیجات و شوریجات، بسته‌بندی حبوبات، برنج، سرکه تخم مرغ، ماهی و سردخانه دو مداره فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این تعداد طرح زمینه جذب ۲۱ هزار و ۹۵۰ تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی با سرمایه‌ای معادل ۱۴ میلیارد تومان فراهم شده است.

مرادی‌بیرانوند عنوان کرد: هدف از اجرای طرح‌های مذکور را کیفیت بخشیدن به محصولات کشاورزی، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، جذب مواد اولیه، ایجاد اشتغال، بازاریابی، توسعه صادرات و درآمدزایی عنوان کرد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی لرستان تأکید کرد: یکی‌از چالش‌های پیش روی حوزه صنایع تبدیلی و غذایی کمبود منابع مالی جهت سرمایه‌گذاری است، امیدواریم در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده است بانک‌ها حمایت بیشتری جهت سرمایه‌گذاری در این بخش به عمل آورند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر