گروه رسانه‌ای «لرستان»

غرق شدن ۳ لرستانی در تعطیلات نوروز/ به بیش از ۱۰۰ نفر خدمات امدادی ارائه شد

محمد قدمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، با اشاره به فعالیت ۱۹ پایگاه ثابت و ۲ پایگاه موقت جمعیت هلال‌احمر لرستان در ایام نوروز، اظهار کرد: همچنین یک مرکز کنترل و فرماندهی و یک پایگاه ثابت امداد هوایی و در مجموع ۲۳ پایگاه در این مدت فعال بودند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵۰ نیروی عملیاتی در هر شیفت با مجموع ۳۰۰ نیرو تا پایان روز ۱۵ فروردین‌ماه جهت پاسخگویی به حوادث آماده‌باش بودند، ضمن اینکه به دلیل شرایط کرونا طرح ستاد مسافران نوروزی را امسال نداشتیم.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر لرستان از ثبت ۴۰ حادثه در سامانه ندای امداد در ایام نوروز خبر و ادامه داد: در این بازه زمانی به بیش از ۱۰۰ نفر خدمات امدادی ارائه شده است.

قدمی همچنین به غرق شدن سه نفر در رودخانه‌های استان طی ایام نوروز اشاره و تصریح کرد: متاسفانه تاکنون سه نفر غرقی در سطح استان داشتیم که به دلیل شرایط خاص رودخانه خروشان و به‌رغم تلاش امدادگران جمعیت و آتش‌نشانی و هیات‌های غریق استان موفق به کشف جسد آنها هم نشده‌ایم.

وی به شهروندان توصیه کرد با توجه به احتمال بارش‌های سیل‌آسای بهاری، ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در حاشیه رودخانه و مکان‌های پرخطر تحت هیچ شرایطی اسکان نکرده و از شناکردن در رودخانه‌های خروشان پرهیز کنند.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر