گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد: افزایش ۳۱ درصدی جابه جایی مسافران نوروزی با حمل و نقل عمومی در لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از افزایش ۳۱ درصدی جابه جایی مسافران نوروزی با حمل و نقل عمومی در لرستان خبر داد.

عباس شرفی امروز سیزدهم فروردین ماه اظهار کرد: در یازدهم فروردین ۱۴۰۰ مسافران حمل و نقل عمومی جاده‌ای در لرستان نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، حدود ۳۱.۹ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: همچنین در این روز  ۵۲۹۸ نفر در قالب ۷۳۱ سفر از ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری لرستان استفاده کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ با ۵۲۸ فقره سفر و ۴۰۱۱ نفر مسافر، آمار سفر ۳۸.۴درصد و تعداد مسافر ۳۱.۹ درصد افزایش نشان می دهد.

شرفی افزود: همچنین نسبت به یازدهم فروردین سال گذشته(۱۳۹۹) با ۷۳۸ مسافر و ۱۱۹ سفر، ۶۱۶.۹ درصد در تعداد مسافر و ۵۱۴.۳ درصد در تعداد سفر افزایش مشاهده می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با اشاره به آمار تردد وسایل نقلیه عمومی بین استانی از ۲۹ اسفند ۹۹ تا ۱۱ فروردین امسال گفت: در این مدت ۸۱۱ هزار و ۳۵دستگاه وسیله نقلیه در محورهای بین استانی تردد داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۹ با ۴۳۶ هزار و ۷۵۴ دستگاه ۸۵.۶۹ درصد افزایش دارد اما نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ با یک میلیون و ۲۳۳ هزار و ۳۸۰ وسیله نقلیه ۳۴.۲۴ درصد کاهش نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۳ تیم از کارشناسان حمل و نقل بطور تخصصی و تمام وقت بر ناوگان حمل و نقل عمومی و پایانه های مسافر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی سفر نظارت کامل دارند و مردم می‌توانند در صورت نیاز به سفر، با آرامش خاطر از حمل و نقل عمومی جهت تردد بین شهری استفاده کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر