گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خبر داد: افزایش ۱۴۴ درصدی تردد در لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان گفت: در دهم فروردین ۱۴۰۰ تعداد ۳۶۶ هزار و ۵۶۲ وسیله نقلیه در محورهای استان تردد داشته است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

عباس شرفی امروز دوازدهم فروردین‌ماه، اظهار کرد: در دهم فروردین‌ماه ۱۳۹۹ تردد ۱۵۰ هزار و ۱۹۴ وسیله نقلیه در محورهای لرستان به ثبت رسیده بود.

وی سهم وسایل نقلیه سنگین عبوری از ترددهای دهم فروردین ۱۴۰۰ را ۶۱ هزار و ۱۸۱ دستگاه عنوان کرد و افزود: درصد تردد وسایل نقلیه سنگین ۱۶.۸۵ درصد بوده است و بیشترین تردد وسایل نقلیه سنگین متعلق به محور پلدختر_ اندیمشک با ۵۲ درصد است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه محور پلدختر_ خرم‌آباد با ۱۰۲ کیلومتر بر ساعت بیشترین سرعت تردد را در این روز به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: کمترین سرعت نیز در محور ازنا_شازند با ۳۳ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

شرفی با اشاره به کل تردد ثبت شده در ۱۳ روز تعطیلات نوروزی، خاطرنشان کرد: از ۲۸ اسفند تا دهم فروردین ۱۴۰۰، تردد چهار میلیون و ۳۳۵ هزار و ۱۷۲ وسیله نقلیه در محورهای لرستان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با دو میلیون و ۲۹۳ هزار و ۵۸۲ وسیله نقلیه، ۸۹ درصد افزایش دارد.

وی بیان کرد: بیشترین تردد در این ایام مربوط به محور سه راهی چالانچولان دورود با ۱۶۹ هزار و ۹۲۹ وسیله نقلیه بوده و پس از آن محورهای دورود سه راهی چالانچولان، خرم‌آباد سه راهی الشتر و سه راهی چالانچولان خرم‌آباد دارای بیشترین تردد بوده‌اند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر