گروه رسانه‌ای «لرستان»

آیت‌الله رئیسی: مجتمع کشت و صنعت فجر صفا لرستان، نمونه یک خصوصی‌سازی خوب و موفق در کشور است

رئیس قوه قضاییه گفت: مجتمع کشت و صنعت فجر صفا لرستان، نمونه یک خصوصی‌سازی خوب و موفق در کشور است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز دهم فروردین در جریان سفر به لرستان، با حضور در مجتمع کشت و صنعت فجر صفا و پس از بازدید از بخش‌های مختلف این مجموعه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اقدامات خوبی که در کشت و صنعت فجر صفا انجام شده است، این شرکت را نمونه بارز خصوصی‌سازی خوب در کشور معرفی کرده است.

وی گفت: مجتمع کشت و صنعت لرستان در واگذاری قبلی مصداق یک خصوصی‌سازی و سرمایه‌گذاری بد بود که اینجا را تبدیل به یک ویرانه کرده بود؛ اما این مجموعه در دور جدید حقیقتاً نمونه یک خصوصی‌سازی خوب است و همین نوع خصوصی‌سازی و سرمایه‌گذاری اصولی باعث شده است که آن ویرانه‌ها امروز آباد شوند و این حجم از کار و تولید در این مجتمع انجام شود.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به ظرفیت‌های استان لرستان در حوزه کشاورزی، بیان کرد: لرستان دارای قابلیت کشاورزی است که همه پیش‌نیازها را برای تبدیل شدن به قطب کشاورزی کشور داراست و مجتمع کشت و صنعت فجر صفا این را اثبات کرده که می‌توان با کار و تلاش در این حوزه، هم به تولید محصولات کشاورزی در کشور کمک کرد و هم زمینه اشتغال هزاران نفر را فراهم آورد.

 رئیسی اضافه کرد: مسئولان باید اقدامات خوب انجام شده در این مجتمع را به‌خوبی به مردم اطلاع‌رسانی کنند و رسانه‌ها و مردم منطقه نیز می‌بایست دست‌به‌دست هم بدهند و تلاش کنند که این نمونه موفق در حوزه کشاورزی و دامداری تقویت شود تا به ظرفیت نهایی خود در تولید و اشتغال دست یابد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ظرفیت عظیم کشور و استان لرستان در حوزه تولید گیاهان دارویی عنوان کرد: امروز کارشناسان معتقدند که سرمایه‌گذاری در زمینه کشت و تولید گیاهان دارویی می‌تواند چند برابر فروش نفت برای کشور درآمد داشته باشد و البته باید توجه داشت که لرستان یکی از استان‌های پر آب کشور است، نباید دغدغه آب داشته باشند و حتماً باید این مسئله مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد تا نگرانی کشاورزان و مردم این استان نیز مرتفع شود.

به گزارش ایسنا، مجتمع کشت و صنعت لرستان، یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های تولیدی، تحقیقاتی کشور و منطقه در زمینه‌های مختلف کشاورزی و دامداری است که امروز به‌عنوان بزرگ‌ترین مزرعه گردشگری ایران، آمادگی میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی را دارد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر